19:30, 3 липня 2012 р.
Тернополяни не вірять, що Щепановський відбуватиме покарання стільки часу, як призначив суд
Де відбуватиме покарання колишній керівник ТФ “Будівельник” Зіновій Щепановський поки що не відомо. Наразі він і далі перебуває під вартою у Чортківському ізоляторі.
Комісія у його справі засідатиме після вступу вироку в дію.
— Вирок вступає у дію за 15 днів після свого оголошення, — кажуть в Управлінні державного департаменту України з питань виконання покарань у Тернопільській області. — Після цього засідатиме комісія. Згодом державна пенітенціарна служба подасть запит у Київ. Там вирішуватимуть, куди засудженого етапують для відбування покарання.
Нагадаємо, вирок Зіновію Щепановському оголосили минулої середи, 27 червня. Йому призначили три роки і три місяці позбавлення волі з позбавленням права обіймати певні посади та штраф у розмірі 4 тис. 250 грн. За рік у суді так і не довели, що саме Щепановський привласнив людські гроші. А йшлося у цій справі про 19 млн 640 тис. 303 грн. З цієї суми 12 млн 45 тис. 727 грн — кошти пайовиків за квартири на вул. Білецькій. Відтак, не всі із потерпілих залишилися задоволеними оголошеним вироком.
Три роки, до речі, дають і за менші правопорушення. Так, позбавити волі на термін до трьох років можуть і за крадіжку, наприклад, мобільного телефону. Якщо ж крадіжка вчинена у великих розмірах — більше як 4 тис. 250 грн — то дають 5-8 років позбавлення волі.
Окрім того, люди не вірять, що Зіновій Щепановський взагалі відбуватиме покарання у колонії стільки часу, як призначив суд.
— Йому призначили три роки, — каже пайовик Сергій (прізвище просив не вказувати — прим. ред.). — Рік він уже фактично відсидів. Залишається ще два. Але, враховуючи всі ці його хвороби, а ще й гарну поведінку, він і цих двох років не сидітиме. Вийде, мабуть, уже восени на волю.
Чи мають бодай якесь підґрунтя такі іронічні відгуки тернополян, ми поцікавились у юриста.
— Стаття 82 Кримінального кодексу України передбачає, що особам, що відбувають покарання у якості обмеження або позбавлення волі, невідбуту частину покарання суд може замінити на м'якше покарання, — каже юрист Василь Когут. — Для цього має бути дві підстави — матеріальна і формально-юридична.
Матеріальна підстава полягає у тому, що засуджена особа стала на шлях виправлення. Критерії виправлення зазвичай визначають за рівнем позитивних зрушень у поведінці засудженого і його ставленні до праці. А формально-юридична підстава полягає у вимозі до засудженого відбути певну частину покарання. У випадку Щепановського, зважаючи на інкриміновані йому статті, він має відсидіти трохи більше, як півроку.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Оголошення
09:57, 17 грудня
13:38, 16 грудня
20:02, 21 грудня
09:54, 18 грудня
109
10:25, Вчора
17
live comments feed...