18:02, 25 червня 2017 р.
Мусульманська мечеть діє у студмістечку Тернопільського університету (фото)
У Тернопільському державному медичному університеті імені І.Горбачевського навчається понад 1500 іноземних студентів з 62 країн світу. Всі вони є представниками різних культур і віросповідань.
ТДМУ став не тільки другим домом, а й платформою міжетнічного та міжрелігійного спілкування. Сьогодні в університеті створені всі умови для того, аби представники різних віросповідань мали можливість для духовного розвитку.
Зокрема на території студмістечка, що на вулиці Живова, діє мусульманська мечеть, а також облаштовано місце для зустрічі представників християнських спільнот.
Студент шостого курсу Абед Сабах Султан з Іраку упродовж одного року є імамом для вірян, які сповідують іслам. В його обов’язки як духовної особи входить менеджмент мусульманською організацією студентів, турбота про кожного прихожанина мечеті, читання лекцій щоп’ятниці, а також читання лекцій під час свят, об’єднання студентів-мусульман в єдину спільноту, навчання духовного життя.
Сьогодні мусульманська спільнота налічує майже 300 студентів з різних країн, зокрема Гани, Єгипту, Нігерії, Іраку, Індії, Пакистану, США, Канади, Сьєрра-Леоне. Дівчат у цій спільноті майже 50 осіб. Як правило, мечеть відвідують здебільшого студенти ТДМУ. З інших університетів у цій спільноті є близько 50 осіб, які щотижня приходять на служіння та лекції.
«Ми дякуємо ректору ТДМУ і всій адміністрації за те, що посприяли нам в тому, аби ми мали достатньо місця для нашої релігійної общини. Завдяки розумінню і підтримці вишу ми сьогодні маємо дві кімнати для молитви, умивальники та туалети. Після виділення приміщення ми розпочали збір коштів на ремонт – це були добровільні пожертвування, а також кошти від благодійності. В результаті було зібрано достатньо грошей і упродовж 10 місяців ми зробили ремонт. Це все залишиться для наступних поколінь студентів», – зазначив Абед Сабах Султан.
Взагалі для студентів-мусульман є важливим займатися благодійною діяльністю. У багатьох випадках, це особиста ініціатива членів спільноти. Вони допомагають, як своїм співвітчизникам, так і жителям Тернополя. Як правило, благодійна діяльність спрямована на допомогу дітям-сиротам, дітям з соціально незахищених сімей, людям з соціально незахищених верств населення. В цьому випадку нема значення, яку віру сповідують ті, кому допомагають.
Одну з християнських спільнот очолює студент третього курсу ТДМУ Попола Ебенезе (Нігерія). Він зазначив, що віряни їхньої церкви використовують спеціально відведену кімнату на території студмістечка як місце зустрічей і молитви. Як правило, тут проводять свої зустрічі і служіння студенти семи християнських спільнот. Усі вони мають свій час і день.
Це приміщення також було виділено університетом для того, щоб християни могли разом збиратися. Лідери християнських спільнот мобілізували вірян для того, щоб акумулювати кошти для ремонту і створити умови для здійснення молитви. Своїми силами студенти підтримують порядок і чистоту.
Кожна з християнських спільнот об’єднує приблизно 100 осіб. І усім вистачає місця та простору для того, щоб реалізовувати свої духовні потреби.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Оголошення
22:15, 5 січня
2
16:58, 1 січня
10
16:27, 6 січня
25
10:23, Вчора
17
live comments feed...