12:00, 3 вересня 2012 р.
Тернополянам пропонують оздоровлюватися, битися і малювати
Опанувати бойове мистецтво або пройти курси самооборони у Тернополі можуть як чоловіки, так і жінки. Місяць занять коштує 100-150 грн. Причому місцеві клуби пропонують заняття різними видами єдиноборств і проводять їх переважно у зручний для тернополян час.
Бойове мистецтво і філософія
У клубі “Агацу” можна опанувати секрети айкідо - японського бойового мистецтва, створеного майстром Уесіба Моріхеєм. Людину, яка займається айкідо, до слова, називають айкідока. Тренування проходять у спортзалі школи №10, що на “Східному”. За один місяць занять треба віддати 150 грн.
- Ми займаємося тричі на тиждень по півтори години, - розповідає тренер Ігор Бойців. – З вересня постійно добираємо людей у групи. Опанувати таке бойове мистецтво можуть як чоловіки, так і жінки. Тренування для дорослих проходять переважно у вечірній час.
Чоловік розповідає, що айкідо – це система самозахисту, тому змагань вони не проводять.
- Ми їздимо на фестивалі. Також у залах проводимо спаринги - дуелі, щоб напрацьовувати техніку, - розповідає чоловік. – У нас на заняттях люди відновлюють своє здоров’я.
Ще одне японське бойове мистецтво, яке можна освоїти у Тернополі, - будзінкан. Єдиним у нашому місті їх практикує Олександр Морозов, пише "20 хвилин".
- Це – не вид спорту, змагань ми не влаштовуємо, - пояснює пан Морозов. – Ми вивчаємо традиції. Заняття в даний момент проходять у формі семінарів. Навесні будемо відновлювати тренування. Поки ще тепло, будемо займатися на вулиці. Розмір плати у нас не буде вищим, ніж в інших місцевих школах бойових мистецтв.
Для дівчат – своя програма
Також тернополяни можуть опанувати фрі-файт - систему ведення поєдинку, що дозволяє спортсмену використовувати зручну для нього тактику ведення бою. Заняття проходять на вул. Б.Лепкого, 1. Плата за місяць занять – 100 грн.
- Людина може займатися кожен день, якщо відчуває в цьому потребу, - розповідає тренер Олександр Долішній. – Із вересня ми будемо набирати новеньких. Перші два місяці вони вивчають базові навики. Потім я дозволяю їм ставати в спаринги. На змагання їздимо майже кожен місяць. Нещодавно хлопці повернулися із чемпіонату світу. Турнір проходив аж у Португалії.
До речі, дівчата у клубі також займаються, але для них створили оздоровчу програму. На змагання вони не їздять.
У спортивно-мистецькому клубі “Сакура” пропонують вивчати не лише прийоми бойових мистецтв, а й малювання.
- У житті я завжди захоплювався і спортом, і художньою справою, - розповідає керівник клубу Микола Мамчур. - Удень викладаю малювання в художньої студії “Пікассо”. До нас приходять дуже різні люди. Проводимо групові та індивідуальні заняття. Для обдарованих тернополян створили окремий проект - “Художники без майстерень”. Тепер із ними готуємося до виставки у Польщі.
Пан Мамчур бойових мистецтв навчає у приміщенні за адресою: вул. Монастирська, 1.
- Ми викладаємо кілька видів спортивних єдиноборств: самооборону, кікбоксінг… - розповідає чоловік. - Заняття проходять у вечірній час. Переважно ходять чоловіки, але є серед учнів і дівчата. У нас працюють три інструктори. На тренуваннях люди вивчають бойові прийоми. Відшліфовують свої вміння у спарингах.
Тренування проходять тричі на тиждень. Плата - 150 грн на місяць.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Оголошення
14:05, 7 січня
08:24, 14 січня
12:30, 6 січня
10:30, 10 січня
10:33, 8 січня
live comments feed...