
13:02, 31 травня 2018 р.
Попри заборону, батьків майбутніх тернопільських першачків змушують платити по 300 грн на потреби школи?

Ремонт класу, плазма, інтерактивна дошка за 85 тисяч, - все це потрібно до першого класу, пишуть батьки. Батьки скаржаться, що попри заборону збирати у школах гроші, їм на зборах прямо сказали кинути кошти на рахунок громадської організації. Причому, ще невідомо, чи потрапить їхня дитина саме до цієї школи.
В управлінні освіти стверджують, що їм не повідомляли про подібні випадки та пропонують батькам скаржитись до них на дії керівництва закладу, пише 20 хвилин.
Директор школи запевняє: це власна ініціатива батьків майбутніх школярів покращити умови перебування у школі своїм дітям. Ніхто грошей не вимагав. І жодній дитині, якщо батьки не здадуть гроші, в навчанні у закладі не відмовлять.
- Мене цікавить, як проходять батьківські збори для першачків? – поцікавилась в одній з груп у "Фейсбук" мама майбутньої школярки. Таке ж повідомлення надійшло і до редакції. - Бо нам сьогодні вже видали рахунок, на який ми маємо закинути по 300 грн. І це притому, що невідомо, чи дитина зарахована до школи, чи ні. І директор сказала, бажано до 1 червня. Що робити в такій ситуації?
Гроші – на рахунок громадської організації
Мама майбутнього першачка також повідомила, що кошти потрібно кинути на розрахунковий рахунок ТДГО «Голос дитини».
Користувачі групи в соцмережах активно обговорювали пост. Зокрема, припускали, що це оплата за підготовчі курси – так звану недільну школу. Інші їм заперечували, мовляв, майбутні першокласники вже закінчили заняття у підготовчій школі. Тому оплата, яку запропонувала здійснити директор, скоріш за все піде на потреби школи.
- Ремонт класу, плазма, інтерактивна дошка за 85 тисяч, - все це до першого класу, - пише одна з мам.
У засновниках громадської організації «Голос дитини» ми знайшли представників адміністрації тернопільської школи №2. А також бібліотекаря одного з вузів. Тому припустили, що саме про побори у цій школі йдеться. Дійшли такого ж висновку і користувачі соцмереж. А також нагадали, що це тепер не проста школа, а.. правовий ліцей. Відповідно, було чимало коментарів, мовляв, заклад з юридичним нахилом, а керівництво займається вимаганням.
До речі, згідно з новаціями освітньої реформи, дітки мають йти до школи за територіальною прив’язкою. А в мікрорайоні Новий світ у Тернополі – лише одна школа. І, за попередніми підрахунками, до цієї школи 1 вересня має прийти 160 першокласників.
Хто перерахує – того зарахують?
- Так от, вдалося дізнатися, що першачків у цю школу йде (увага!) – 160, - пише одна з мам. - Тобто, треба створити 6 класів? От і жеребкування - хто перерахує, того зарахують. Хто заплатить – того діти вчитимуться.
Прокоментувати ситуацію ми попросили начальника управління освіти і науки міськради Ольги Похиляк.
- Примусовий збір коштів з батьків незаконний. Це юридична установа і відповідальність несе директор школи, - каже Ольга Похиляк. – Нехай батьки повідомляють про це не у соцмережах чи газету. А звертаються до управління освіти. Чи у відповідні служби.
У школі №2 поки що планують 3 перші класи. Проте, ситуація може змінюватись залежно від кількості заяв, які подадуть батьки.
- Недільна школа завершила свою роботу, - запевнила Ольга Похиляк. – Однак там, як правило, працювали приватні підприємці. І всі кошти, які здавали батьки, проходили прозоро. Буде звернення до управління освіти про примусовий збір коштів, або що в освітніх закладах міста відбуваються незаконні дії, – ми тут є, аби розбиратись, припиняти їх і наводили лад.
Не відмовлять жодній дитині
Ніхто грошей не вимагав. Це самі батьки звернулись, що готові долучатись, аби облаштувати класи, переконує Інна Іванюк, директор Тернопільської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів-правовий ліцей № 2.
- Батьки просили самі, як зробити, чи то благодійно долучитись до того, щоб відкрити чотири класи, - каже Інна Іванюк. – Завжди в нас було три перших класи. Приміщення старе. Школі вже 60 років. Мені ставили питання на зборах, мовляв, а якщо ми не здамо кошти. Я відповіла: це абсолютно тільки ваше бажання збирати, чи ні. І директор до цього не має стосунку.
До школи візьмуть стільки дітей, скільки батьків до 15 червня подадуть заяв. Незалежно від того, долучатимуться вони фінансово чи благодійно до облаштування класів, чи ні, запевнила директор.
- Станом на 30 травня батьки написали 119 заяв на зарахування їхніх дітей до першого класу нашої школи, - каже Інна Іванюк. - А це вже 4 перших класи, які ми набрали за територіальним принципом. Подивимось, як будемо в силі і зможемо відремонтувати ще якісь приміщення – зможемо взяти діток не з нашого району.
Школа стара. Їй вже 60 років. Тому приміщення щораз потребує ремонту. А класи – оновлень. Цього року з міської казни на капремонт закладу виділили 400 тис. грн. За ці кошти облаштували сучасні туалетні кімнати. Адже діючі вже були в дуже поганому стані. І кожного року батьки долучаються, аби щось покращити для своїх дітей та підтримати заклад.
- Батьки самі дають пропозиції щось змінити. Ми олівець купили – вже звітували про це. Я наголосила: це ваше бажання, - каже Інна Іванюк. – Однак, жодній дитині не було і не буде відмовлено в навчанні, якщо батьки кошти не здадуть.
Довідка
Управління освіти і науки міськради: Тернопіль, бульв Шевченка, 1. Тел: (0352) 52-56-94.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Оголошення
10:46, 20 грудня 2023 р.
16:23, 23 квітня
10:37, Вчора
10:37, Вчора
10:38, Вчора
live comments feed...