• Головна
  • Мобілізація чоловіків з цією відстрочкою у травні, ТЦК призве людей із 4-ма професіями: їх знайдуть у всіх місцях в Україні
18:07, Сьогодні

Мобілізація чоловіків з цією відстрочкою у травні, ТЦК призве людей із 4-ма професіями: їх знайдуть у всіх місцях в Україні

Мобілізація чоловіків з цією відстрочкою у травні, ТЦК призве людей із 4-ма професіями: їх знайдуть у всіх місцях в Україні

Відповідно до Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" не підлягають до призову особи, які мають інвалідність: усі групи громадян з інвалідністю 1, 2 та 3 групи отримують відстрочку від мобілізації. Відповідно всі, хто мають інвалідність третьої групи, не підлягають призову на службу.

Як інформує "LIGA.net", медичні експерти офіційно розділяють інвалідність на три групи. Третя є найлегшою формою, а перша – найважчою. Відстрочка від мобілізації дається на термін від 6 до 12 місяців.

Третю групу інвалідності надають при таких захворюваннях:

відсутність ока;

відсутність трьох пальців на одній з кінцівок;

сколіоз 3 ступені;

надниркова недостатність;

відсутність однієї легені;

відсутність однієї нирки;

онкозахворювання;

інші.

Повний перелік хвороб регламентується Постановою Кабінету міністрів України № 1338 від 15 листопада 2024 року. Загальними підставами для встановлення інвалідності третьої групи є порушення в організмі, що помірно обмежують життєдіяльність та працездатність особи.

Кого мобілізують з 3 групою інвалідності

Мобілізація осіб, які мають третю групу інвалідності, відбувається за їх власним бажанням. Тобто можна піти служити добровільно за контрактом.

Якщо громадянин був мобілізований, а наразі має групу інвалідності, він може подати рапорт про звільнення на підставі стану здоров’я. Якщо ж військовий бажає продовжити службу, він може зробити це за власним бажанням.

Коли потрібно проходити ВЛК з 3 групою інвалідності

Якщо група інвалідності встановлена безстроково, то проходити медичну комісію повторно не потрібно. Якщо ж не безстроково, тоді її слід повторювати через 6-12 місяців. Як правило, при проходженні комісії встановлюється період повторного огляду.

Повторні огляди на встановлення інвалідності регулюються новим "Порядком проведення оцінювання повсякденного функціонування особи", затвердженого Кабінетом Міністрів від 15 листопада 2024 року.

Якщо протягом 2022-2024 років особи з інвалідністю у віці від 25 до 60 років не пройшли повторний медичний огляд, вони мають це зробити до 1 листопада 2025 року.

Усі інші мають пройти медичний огляд до 1 квітня 2026 року. Якщо термін повторного огляду був призначений у період з 1 січня 2025 року, його подовжено на 6 місяців. Тож можна пройти огляд до 1 липня 2025 року.

Якщо ж комісію не пройти, соціальні виплати за інвалідністю будуть припинені, а відстрочка від мобілізації скасована.

Як інформує "Буг-інфо",обілізація 50+ в Україні відбувається на загальних підставах, але військовозобов’язаних у цьому віці беруть служити не скрізь.

Як проходить мобілізація в Україні після 50 років – кого призивають

Адвокат, ексдепутат Київоблради Роман Сімутін у коментарі розповів, що наразі до лав ЗСУ можуть призвати будь-якого військовозобов’язаного, старшого за 50 років, якщо в нього немає підстави для отримання відстрочки від мобілізації.

"Точно мобілізують тих, хто має дефіцитні спеціальності, зокрема, йдеться про зв’язківців", – каже юрист.

Водночас, пояснює адвокат, під питанням стоїть призов чоловіків віком від 50-ти, які за висновками ВЛК мають три або чотири категорії "Б" непридатності до служби (у ТЦК, частинах забезпечення, військових вишах, навчальних центрах, у логістиці, оперативному забезпеченні, зв’язку, охороні, медпідрозділах).

Приміром, якщо за різними статтями наказу №402 Міноборони України в людини діагностовано грижу, подагру, проблеми з серцем та ще якісь тяжкі захворювання, то, маючи стільки категорій "Б", особа де-факто не може повноцінно виконувати завдання – вірогідність мобілізації такої людини низька. Тобто, мобілізація під питанням, оскільки з військових частин таких чоловіків відправляють. Водночас, якщо у висновку ВЛК стоїть лише одна чи дві категорії “Б”, то таку особу точно мобілізують.

Куди призивають 50+ в Україні

Якщо говорити про те, де служать 50+, то це залежить від того, чи є у військовозобов’язаного військовий досвід або військова спеціальність. Але віком від 50 років точно не відправляють у штурмові війська.

"Зазвичай військовозобов’язаного з військовим досвідом або спеціальністю направляють у ті війська, які йому підходять за військово-обліковою спеціальністю. Ще таких військовозобов’язаних можуть відправляти в піхоту", – каже адвокат.

Військовозобов’язані після 50 років, які не служили в армії і не мають військового фаху, за словами адвоката, після мобілізації проходять підготовку, отримують необхідні знання та вміння, а далі вже йде розподіл у війська після навчання – їх можуть відрядити туди, де не вистачає людей. Також вони можуть бути мобілізовані на оборонні підприємства.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Мобілізація #ТЦК #повістки
Останні новини
ТОП новини
Гроза і град вдарять із лютою силою в цих областях України, дощ і потужний вітер накриють авто: де буде холод у -3 градуси
"Бронювання від мобілізації скасують для 3-х категорій чоловіків, ТЦК мобілізує їх і відправить на війну": повістки, мобілізація
ТЦК ідуть з терміновими перевірками у ці місця по чоловіків, лише 8 категорій осіб чіпати не будуть: мобілізація, ЗСУ (ВІДЕО)
Чи будуть заморозки у травні: попередження від синоптиків
Оголошення
live comments feed...