• Головна
  • «Насторожі»: як не потрапити в пастку при купівлі квартири в Україні
Новини компаній
17:00, 16 серпня 2018 р.

«Насторожі»: як не потрапити в пастку при купівлі квартири в Україні

Новини компаній

Що потенційний покупець робить перед покупкою? Звертається до ріелторів або намагається розібратися у всіх нюансах самостійно? Безумовно, фахівці в області нерухомості знають свою справу і дійсно можуть істотно полегшити процес покупки, але як бути з перевіркою юридичної чистоти нерухомості, адже в обов'язки ріелтора це найчастіше не входить? Щоб звести ризики до мінімуму і не стати жертвою поширених схем аферистів, необхідно самим вивчити це питання і перед підписанням договору купівлі-продажу звернути увагу на деякі важливі моменти. Саме про них ми розповімо в нашій статті.

Документи на право власності

Не підписуйте договір, поки не переконаєтеся, що перед вами власник квартири. Підтвердити право власності може свідоцтво про приватизацію, договір купівлі-продажу, або договір міни. У деяких випадках підійде і рішення суду про передачу права на власність. Уважно вивчіть ці документи і придивіться, чи немає в них будь-яких виправлень.

Реєстрація права на власність

Зробити це можна або у нотаріуса перед оформленням угоди купівлі-продажу, або на сайті Міністерства юстиції. Для цього необхідно пройти реєстрацію і сплатити держмито, після чого вам буде надана детальна інформація про об'єкт нерухомості, який вас цікавить. Важливо врахувати той факт, що Державний реєстр ведеться тільки з 2013 року, тому будьте уважні і переконайтеся, щоб дані власника «на папері» збіглися з даними в реєстрі.

Є ще один спосіб перевірити реєстрацію права на власність - звернутися в Бюро технічної інвентаризації (БТІ). Дана процедура займе приблизно стільки ж часу.

Дата переходу права на власність

Юристи радять звернути увагу і на дату передачі права власності. Так, якщо власник нерухомості придбав її буквально напередодні і вже поспішає її продати, то в цьому випадку варто задуматися, чи немає тут підводних каменів. Крім дати, вас повинен насторожити і факт багаторазового перепродажу нерухомості. Якщо квартира постійно «ходить по руках», то велика ймовірність, що тут щось не чисто. У цьому випадку часто допомагають діалоги з потенційними сусідами. У будь-якому будинку знайдуться ті, хто розповість, що в цій квартирі відбувалося до вас. Не соромтеся, адже мова йде про ваші гроші.

 «Насторожі»: як не потрапити в пастку при купівлі квартири в Україні, фото-1

Реєстрація мешканців

Обов'язково дізнайтеся, хто зареєстрований в цій квартирі. Якщо в ній значиться неповнолітній, то у власника повинно бути дозвіл органу опіки та піклування на купівлю-продаж нерухомості. Крім цього, наведіть довідки про прописку третіх осіб, щоб після покупки не виникли проблеми з «випискою».

Особистість продавця

Напевно, це найголовніша помилка, яку допускають покупці; практично ніхто не перевіряє особистість того, хто їм продає нерухомість, хоча багато хто з них допускають думку, що сьогодні можна легко підробити будь-який документ, в тому числі і паспорт. Не полінуйтеся і перевірте паспорт власника квартири по базі недійсних документів на сайті Міграційної служби.

Обтяження на нерухомість

Обтяження на нерухомість - обмеження прав власності в зв'язку з тим, що на частину цієї квартири має право хтось інший. Це може бути як людина, так і банк або державна установа. Як правило, наявність обтяження перевіряє нотаріус, але ви можете зробити це самостійно через Державний реєстр речових прав на нерухоме майно.

Висновок

Можна зробити висновок, що юридична чистота майбутньої нерухомості - це повністю ваша турбота, і, на жаль, багато хто ставиться до цього безвідповідально. До слова, нерухомість - не єдина сфера, в якій люблять «орудувати» аферисти. Набагато більше шансів нарватися на них в Інтернеті, особливо на сайтах, де пропонують заробити легкі гроші. Про те, як убезпечити себе на ігрових порталах, ви можете дізнатися тут. Просто пам'ятайте, що тільки ви несете відповідальність за збереження своїх коштів.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Гроза і град вдарять із лютою силою в цих областях України, дощ і потужний вітер накриють авто: де буде холод у -3 градуси
"Бронювання від мобілізації скасують для 3-х категорій чоловіків, ТЦК мобілізує їх і відправить на війну": повістки, мобілізація
ТЦК ідуть з терміновими перевірками у ці місця по чоловіків, лише 8 категорій осіб чіпати не будуть: мобілізація, ЗСУ (ВІДЕО)
Худоба тероризує селище на Тернопільщині, дійшло до крові: люди просять владу про допомогу (ВІДЕО)
Оголошення
live comments feed...