19:06, 21 серпня 2018 р.
Завдяки тернопільській родині людям з захворюваннями кісткового мозку можна допомагати в Україні
Для українців, які потребують трансплантації кісткового мозку, родина з Тернополя дала додатковий шанс на життя, своїми силами створивши перший в Україні недержавний реєстр донорів кісткового мозку.
За роки незалежності в Україні не функціонує єдиний реєстр донорів, який би відповідав європейським вимогам, що стало однією з головних перешкод для трансплантації кісткового мозку в державі. Саме тому українцям роблять пересадку від неродинного донора в інших країнах.
Виправити цю ситуацію в нашій державі взялося тернопільське подружжя Роман і Юлія Куць. БФ «Український реєстр донорів кісткового мозку» був створений для допомоги вирішення кричущої проблеми в суспільстві: трансплантації кісткового мозку від неродинного донора, яка в Україні не проводиться, пише "Тернополяни".
Поштовхом до реалізації проекту стало те, що Юлії знадобилася допомога - трансплантація кісткового мозку у зв’язку з захворюванням – апластичною анемією. Оскільки в Україні такі операції – поза законом, дівчині та найближчим людям довелося шукати клініку за кордоном. Донором для хворої підійшов рідний брат Юрій Гуцалюк. Хлопець не тільки врятував дівчину, але й допоміг їй зекономити колосальні кошти, бо якщо би довелося шукати донора за кордоном, треба би витратитися більш, аніж удвічі.
Після одужання Юлії, вона з чоловіком почали формувати реєстр потенційних донорів кісткового мозку, які готові безкоштовно допомагати хворим.
Як розповів чоловік дівчини – керівник благодійного фонду «Український реєстр донорів кісткового мозку» Роман Куць, перед тим, як розпочати реалізацію проекту, подружжя спершу оцінило, як функціонують такі реєстри закордоном.
—В Україні теоретично існує реєстр донорів кісткового мозку, який був заснований у 2009 році. Певний час люди реєструвалися і число донорів досягло 120. З 2014 року реєстр не поповнювався новими іменами. А в європейських країнах функціонування подібних систем відбувається по-іншому. Там у країні переважно створено один державний реєстр і кілька недержавних, які записують потенційних донорів, а всі бази об’єднуються у вседержавну. Ми створили аналоговий реєстр в Україні,— наголосив пан Роман.
Чоловік наголосив, що пошук людей поки що відбувається через соцмережі, а після оголошення люди поштою отримують палички для забору ДНК. Аналізи потенційних донорів проводить німецька лабораторія, а процедуру повністю оплачує «Український реєстр донорів кісткового мозку», діяльність якого фінансують благодійники.
Сподівається, що Україні завдяки ініціативній родині вдасться запустити лікування людей з захворюваннями кісткового мозку і секретар комісії Тернопільської обласної ради з питань охорони здоров’я Володимир Лісовський.
— Я дуже радий, що дві мої дочки стали потенційними донорками кісткового мозку. Мені би також хотілося доєднатися до списку донорів, проте за віком я, на жаль не проходжу. Створення першого в Україні недержавного реєстру донорів кісткового мозку – дуже важливий проект. Ми повинні допомагати один одному, аби поступово наближатися до вагомої мети – створення в Україні центру з трансплантації кісткового мозку, створення потужного реєстру потенційних донорів, який би налічував десятки тисяч людей. Також важливо, що ми би змогли допомагати українським пацієнтам у нашій державі, аби людям для лікування не доводилося виїжджати за кордон. Також потрібно, щоб медики бралися за трансплантацію кісткового мозку за менші кошти, аніж це вартує сьогодні. На жаль, зараз багато грошей іде не так на саме лікування, а на пошук донора, оплату його поїздки,— розповів Володимир Лісовський.
Пан Володимир наголосив, що для потенційних донорів забір біоматеріалу не принесе шкоди здоров’ю, узяті клітини мозку повністю відновлюються.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Оголошення
11:09, Сьогодні
16:42, 25 жовтня
12:10, 23 жовтня
11:59, 25 жовтня
15:57, Вчора
live comments feed...