10:00, 2 лютого 2013 р.
За останній рік зловмисники зняли з банківських карток українців 116 мільйонів гривень, не встаючи з-за комп'ютера
Українські кіберзлочинці вдосконалюються, а їхні статки зростають завдяки необачності їхніх жертв.
Людмила, яка стала жертвою шахраїв, розповіла, що в неї вкрали картку, і за 8-10 хвилин було здійснено три покупки на загальну суму 1800 гривень. Проте сьогодні такі злочини - вже з розряду раритетних. Нині картки не крадуть, їх навіть лінуються підробляти. Простіше - вкрасти інформацію.
Для цього дедалі частіше в Україні використовують скіммінг. Спеціальні накладки на банкоматах та приховані відеокамери знімають усі дані з картки. Торік в Україні на банкоматах знайшли 80 скімінгових пристроїв. Це вдвічі більше ніж 2011-го. Було затримано з десяток кіберзлочинців. Серед них навіть іноземці.
За допомогою спеціального сканера гастролери поцупили з рахунків українців близько 70 тисяч гривень. Проте кіберзлочинці дедалі глибше ховаються в інтернеті. На часі щотретя операція з банківською карткою – безготівкова. Тому кіберзлодіям є, де поживитися.
У більшості випадків використовують програми-віруси, які видурюють у жертви необхідну банківську інформацію. Тому експерти радять користуватися смс-банкінгом, періодично міняти пін-код картки та навіть міняти картки після закордонних поїздок.
Також найбільш дієвий спосіб захистити свої гроші – це обмежити видачу готівки, зазначив керівник служби безпеки комерційного банку Олег Матата.
В Україні кількість випадків інтернет-шахрайства за останній рік зросла втричі.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Оголошення
17:50, Вчора
07:48, 17 грудня
10:46, 23 грудня
10:33, 23 грудня
live comments feed...