• Головна
  • Українську мову атакує величезна хвиля іншомовних слів – коментар експерта
10:30, 21 лютого 2013 р.

Українську мову атакує величезна хвиля іншомовних слів – коментар експерта

Сьогодні відзначають Міжнародний день рідної мови. Мовознавці б’ють на сполох, що в українській мові з’являються багато іншомовних слів.

Як розповів кореспондентам 0352.com.ua кандидат педагогічних наук, директор Тернопільського комунального методичного центру науково-освітніх інновацій та моніторингу Микола Николин, цей процес з одного боку руйнує структуру мови, а з іншого боку є частиною формування інформаційного суспільства. Оскільки мовою міжнародного спілкування стала англійська відбувається засвоєння великої кількості англійських слів.

– Перш за все це пов’язано з масовою комп’ютеризацією. Коли з’являються нові явища в комп’ютерній системі, відбувається своєрідний викид нових слів, без яких неможливо обійтися. На мій погляд, ці слова з точки зору розвитку мови дуже часто є неологізмами, які, не ставши загальновживаними словами відразу, приреченні стати історизмами, або архаїзмами, тобто словами, які виходять з ужитку у зв’язку з тим, що вони  втрачають свою актуальність, або словами, які виходять з ужитку у зв’язку з тим, що з’являються нові слова на їх позначенні  і ці слова, як правило,  українського походження. Зазвичай, нові іншомовні слова дуже часто позначають поняття, яких в нашій мові просто не було. Тому навіть, якщо такі слова звучать абсолютно невідповідно до норм української мови, вони адаптовуються молоддю. Наприклад, “Аська”, яка мала би звучати в оригіналі “айСіК'ю”, але вже давно стала таким українізованим варіантом. Це свідчить про те, що молоді українці з одного боку прагнуть мати можливість спілкуватися з однолітками в Інтернеті та за допомогою інших мобільних технологій, а з іншого боку, вони прагнуть зберегти чистоту мови, хай через сленговий варіант, – зазначив Микола Николин.

Тамта ҐУҐУШВІЛІ

Довідка – Міжнародний день рідної мови — день, який відзначають щороку 21 лютого, починаючи з 2000 року. Про «підтримку мовного та культурного різноманіття та багатомовності» було оголошено на ХХХ сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО, що проходила 26 жовтня — 17 листопада 1999 року в Парижі. Оскільки з 6 000 розмовних мов світу близько половині загрожує зникнення, ЮНЕСКО прагне підтримувати мову як ознаку культурної приналежності особи. Окрім того організація вважає що вивчення іноземних мов та багатомовність є ключами до взаєморозуміння та взаємоповаги.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
ТОП новини
"ТЦК шукає чоловіків із цими професіями, мобілізація охопить навіть 50-річних людей цих категорій": повістки, мобілізація
"В Україні пенсіонерів очікує справжня несподіванка, ці 3 групи літніх українців отримають гроші": пенсія стане сюрпризом
"Дощ і снігопад накриють ці області України прямо завтра, негода йде в регіон": де буде мороз у -20 градусів на Різдво?
"Масштабне посилення мобілізації набирає обертів, у ТЦК можуть мобілізувати кожного 10-го з цією професією": ЗСУ, ВЛК
Оголошення
live comments feed...