• Головна
  • Як виглядатиме міська ратуша у Тернополі? (проект)
15:00, 27 лютого 2013 р.

Як виглядатиме міська ратуша у Тернополі? (проект)

Будівництво міської ратуші за аналогом популярних сьогодні у Європі та світі – City Hall -ів є першим етапом якісних архітектурних змін у Тернополі.

Над пошуком ідей просторового та образного вирішення майбутньої адміністративної будівлі міськради пів року працювали архітектори та урбаністи з різних міст України та Європи. Першочерговим завданням архітекторів був пошук основних критеріїв майбутнього проекту міської ратуші (City Hаll) за чотирма базовими принципами: прогресивний архітектурний стиль, сучасні будівельні матеріали, середовищний контекст, символічні та ідеологічні параметри міста і держави загалом.

Історично ратуші вирізнялись з-посеред іншої забудови міста, оскільки в них розташовувалась міська влада. Сучасні Ратуші – City-Hall-и у світі – це в першу чергу адміністративні будівлі відкритого типу. Вони пов’язані з історичним центром міста та поєднують і громадсько-адміністративну, і видовищно-культурну функції.

Ще у червні минулого року у Тернополі відбувся Міжнародний архітектурний семінар «Новий громадський форум м. Тернополя» (організований Тернопільською міською радою спільно з НУ «Львівська політехніка та Дрезденським технічним університетом).

Архітектори з Німеччини та України готували проекти, використовуючи передовий досвід європейських міст. Саме тоді стало зрозумілим, що необхідне будівництва сучасної Ратуші у нашому місті. За словами координатора форуму, архітектора Богдана Гоя, у Тернополі однією з першочергових проблем є складність співпраці міських чиновників з тернополянами, причиною чого є відсутність єдиного місця, де б мешканці міста могли швидко та комфортно вирішувати свої буденні проблеми.

«На даний час у Тернополі міська рада знаходиться у колишньому штабі артилерійського полку, що не може бути пристосованим для цієї функції. А міські служби розкидані по всьому Тернополю. Будівництво нової міської Ратуші вирішить цю проблему. Робота її повинна бути повністю прозорою, що безумовно слід відобразити в її архітектурному образі: подібного в Україні ще немає. А сесійна зала, де засідатимуть депутати, повинна бути відкритою для людей – як в німецькому Бундестазі», – зазначив Богдан Гой.

За словами міського голови Тернополя Сергія Надала, нова міська Ратуша це не просто місце для чиновників, а установа відкрита для громади міста.

Як виглядатиме міська ратуша у Тернополі? (проект), фото-1

Проект-пропозиція студента Святослава Гоцка – одного з переможців літнього проектного семінару «Новий громадський форум м.Тернополя»

(керівники: проф. В.Проскуряков, доц. Б.Гой)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
"ТЦК шукає чоловіків із цими професіями, мобілізація охопить навіть 50-річних людей цих категорій": повістки, мобілізація
"В Україні пенсіонерів очікує справжня несподіванка, ці 3 групи літніх українців отримають гроші": пенсія стане сюрпризом
"Дощ і снігопад накриють ці області України прямо завтра, негода йде в регіон": де буде мороз у -20 градусів на Різдво?
"Масштабне посилення мобілізації набирає обертів, у ТЦК можуть мобілізувати кожного 10-го з цією професією": ЗСУ, ВЛК
Оголошення
live comments feed...