• Головна
  • Тернополянам розповіли, які страшні хвороби переносять звичайні кліщі
20:31, 17 липня 2020 р.

Тернополянам розповіли, які страшні хвороби переносять звичайні кліщі

На жаль, з кожним роком кількість укусів кліщами збільшується. Особливо активні вони, коли на вулиці тепло.

Тварини переносять такі небезпечні хвороби, як кліщовий енцефаліт і бореліоз (хвороба Лайма).І якщо кліщовий енцефаліт в Україні зустрічається вкрай рідко, то бореліоз - іншими словами хвороба Лайма - в останні роки все частіше зустрічається на території України, на Тернопільщині зокрема. Про це повідомляє Управління охорони здоров'я Тернопільської облдержадміністрації.Лише за звітну добу (14 липня) в Тернопільському лабораторному центрі виявлено десять випадків бореліозу, який кліщ передав людині.Ранню діагностику захворювання проводять на основі отриманих клініко-епідеміологічних показників. Лабораторну - на підставі дослідження крові.

Зазначимо, хвороба Лайма характеризується переважним ураженням шкіри у вигляді червоного кола, також уражає нервовоу систему, опорно-руховий апарат і серця. При невчасному лікуванні можливі летальні випадки.Енцефаліт - запалення головного мозку, який зарактеризується лихоманкою, порушенням свідомості. Часто має летальні наслідки.

Що робити у разі укусу кліща?

Видалити непрошеного гостя треба якнайшвидше: чим більше часу пройшло від присмоктування кліща, тим більша вірогідність зараження. Якщо Ви виявили кліща на шкірі:

1. Потрібно негайно звернутися до найближчого травматологічного пункту, де кліща видалять, оброблять місце укусу та нададуть рекомендації щодо подальшого спостереження. Якщо це неможливо, постарайтесь видалити його самостійно: повільно витягніть разом із хоботком, розхитуючи пальцями, обгорнутими марлевою серветкою, пінцетом чи петлею з нитки, яку слід закріпити найближче до шкіри людини.
Не варто прокручувати кліща, якщо намагаєтесь його витягти. Достатньо просто обережного руху вгору.
2. Після видалення кліща необхідно обробити місце укусу антисептичним розчином. Якщо залишилася частина кліща, її потрібно видалити стерильною голкою.
3. Ретельно вимийте руки з милом.
4. Протягом двох тижнів потрібно щоденно вимірювати температуру тіла, а в разі її підвищення чи виникнення почервоніння на шкірі – звернутися до лікаря.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#кліщ #хвороба_лайма #аналіз

Коментарі

Показувати новий коментар:
внизу вгорі
Цуг
17 липня 2020 р., 22:45
Найпростіший спосіб: Взяти довгу волосину. Зробити петельку. Обережно надіти її на тулуб кліща і підтягуючи в протилежні сторони зафіксувати. Потім кінці волосини складаємо докупи, піднімаємо вгору і потихеньку крутимо за годинниковою стрілкою. Вискакує моментально . Голова не відривається і не залишається в шкірі. Чому волосок? Тому що бувають дуже маленькі кліщі і ниткою його не підхопити. Пінцет може просто розірвати його навпіл. Вже років двадцять користуємося таким методом. Дякуємо жителям бережанщини, які підказали найлегший і найбезпечніший спосіб.
Останні новини
ТОП новини
Гроза і град вдарять із лютою силою в цих областях України, дощ і потужний вітер накриють авто: де буде холод у -3 градуси
"Бронювання від мобілізації скасують для 3-х категорій чоловіків, ТЦК мобілізує їх і відправить на війну": повістки, мобілізація
ТЦК ідуть з терміновими перевірками у ці місця по чоловіків, лише 8 категорій осіб чіпати не будуть: мобілізація, ЗСУ (ВІДЕО)
Чи будуть заморозки у травні: попередження від синоптиків
Оголошення
live comments feed...