15:40, 1 вересня 2020 р.
Чи може через COVID-19 випадати волосся?
Тривожні припущення про те, що від COVID-19 може випадати волосся з'являлись в деяких західних медіа.
Наприклад, про це писало видання Huffington Post, з посиланням на липневе опитування. В ході опитування 1500 тих, хто одужав після COVID-19, виявилось, що випадіння волосся було одним з 25 найбільш розповсюджених симптомів, які переживали люди.
То це час для нової сенсації?
Не зовсім.
Як пояснює трихолог та дерматолог Кузьма Хобзей у інтерв'ю Українська правда, таке випадіння волосся на фоні вірусного захворювання називається телогеновою або дифузною алопецією.
Простими словами – це тимчасове випадіння волосся, яке може спричинити певний стрес, який переніс ваш організм.
В нашому матеріалі про волосся ми вже перераховували можливі причини такого типу облисіння.
Серед них: емоційний стрес; хвороби та їхнє лікування – рак, анорексія, інфекції тощо; післяпологовий стан; антидепресанти; ліки проти глаукоми; гормональні препарати, наприклад, протизаплідні пігулки; препарати проти тахікардії, бета-блокатори тощо.
На дифузному випадінні волосся часто заробляють гроші косметичні салони, які пропонують коштовні ін’єкції або ампули ніби з супердієвими препаратами.
Проте частіше за все цей тип випадіння волосся проходить самостійно, заспокоює Кузьма Хобзей.
Чому ж волосся випадає?
Як пояснює трихолог, дифузну алопецію можна спостерігати й після COVID-19, і після вітряної віспи, і після грипу.
"Таких пацієнтів вже було чимало в моїй практиці. Таке випадіння волосся після хвороби можна пояснити тим, що під час хвороби, стресу чи народження дитини, всі ресурси організм кидає на відновлення або боротьбу з хворобою. І повноцінний ріст волосся – просто не в пріоритеті", – уточнює трихолог.
Лікар додає, що частіше за все випадіння волосся починається місяці через 2-3 після хвороби, стресової події або, наприклад, пологів:
"Спочатку волосся передчасно завершує свою фазу росту. Далі йде фаза відпочинку: стрижень волосся від’єднується від фолікула (перестає рости), але не випадає. Випаде він пізніше, коли за 2,5-3 місяці з відпочилого фолікула почне рости нове волосся".
Трихолог говорить, що випадіння волосся може бути відчутним – до 20% шевелюри може нас покинути й вплинути на це практично неможливо.
Проте можна вплинути на нове волосся, яке починає рости, а саме подбати про здорове харчування, ретельний догляд тощо.
"Якщо ж випадіння волосся не зменшується, то варто звернутись до трихолога. Є ризик, що гостре випадіння може перерости в хронічне. А з таким типом облисіння важче боротися", – застерігає лікар.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Оголошення
17:50, Сьогодні
11:25, 12 грудня
14:13, 16 грудня
14:50, 13 грудня
live comments feed...