• Головна
  • Коли чоловік - військовий: поради психолога жінкам про те, як зберегти стосунки та сім'ю у час війни
15:32, 4 грудня 2022 р.

Коли чоловік - військовий: поради психолога жінкам про те, як зберегти стосунки та сім'ю у час війни

Коли чоловік - військовий: поради психолога жінкам про те, як зберегти стосунки та сім'ю у час війни

Жахлива війна, яка зараз триває в Україні, руйнує життя не лише кожної особистості окремо. Вона також руйнує навіть міцні союзи та сім'ї. Військові, яких війна вирвала із нормального життя, піддаються її найбільш руйнівному впливу. Люди змінюються, їхні звички, манери, емоції та почуття також змінюються. Проте і в час військової служби, і згодом після неї незмінним залишиться одне - необхідність підтримки близьких. В першу чергу - коханої людини. 

Юлія Чала — експерт компанії Woman Insight, практикуючий психолог-сексолог із 12 річним досвідом — ексклюзивно для ELLE.UA розповіла, як підтримувати здорові стосунки із чоловіком, який пішов на війну.

Як зрозуміти чоловіка-військового

У 2011 році доктор Джеймс Мунро у статті під назвою «8 навичок, необхідних у бою, які роблять цивільне життя складнішим» описав так звані правила бою. Знаючи їх, жінки зможуть краще зрозуміти своїх чоловіків-військових, підтримати їх, зберегти контакт і близькість, а коли настане час — допомогти повернутися до мирного життя.

Гарантування безпеки

Мозок військового неначе обчислювальна машина, що працює та оцінює безпеку. Саме ця зосередженість, уважність та внутрішня мобілізація (готовність реагувати будь-якої секунди) дають можливість вижити.

Військові сприймають світ інакше — все оцінюється виключно з погляду безпеки, надійності, можливості сховатися. Гучні чи різкі звуки нагадують про можливі загрози, але й абсолютна тиша не дає розслабитися — мозок позбавлений орієнтирів, немає можливості оцінювати ситуацію, а це відразу включає відчуття небезпеки.

У звичайному житті така поведінка помітна і викликає напругу. Поруч із такою людиною стає незатишно, тривожно, це може викликати роздратування. Але зрозумійте головне — так чоловік виявляє свою турботу про вас. Саме завдяки такій поведінці боєць вижив, а оскільки війна ще триває — треба бути уважним. Зайві емоції перевантажують нервову систему та заважають безпеці.

Довіряйте не відразу, скрізь шукайте ворога

Якщо у звичайному житті ми найчастіше говоримо про базову довіру до світу і до людей, то у військових довіру можна лише заслужити, показавши результат.

Якщо у попередньому правилі підозріливість виявлялася стосовно навколишнього світу, то у другому — до оточуючих людей. Будь-яка незнайома людина, будь-які зайві питання — потенційна загроза.

Жінки можуть бути ображені такою недовірою, сприймати такі дії як сумніви щодо їхніх почуттів, чесності. Але швидше за все, чоловіком керує бажання відчути надійний зв’язок між вами й отримати послання: «Мені можна довіряти».

Головне — виконання бойового завдання

Основною метою військового є виконання поставленого бойового завдання. Наказ не обговорюється, не коригується, його потрібно виконати максимально точно, навіть ціною власного життя. Відмовитися чи засумніватися військовий не має права.

У цивільному світі все інакше: «хочеш — робиш, хочеш — ні».

Вплив саме цього правила є підґрунтям більшості конфліктів у сім’ях та парах.

Слід з розумінням ставитися до прохань свого чоловіка і намагатися рахуватися з його думкою. Правило працює в обидва боки — ваші прохання, «завдання», про які ви кажете, також варто враховувати.

Треба розуміти, що у вашого чоловіка ініціатива може бути «тимчасово відключена», і якщо вам щось потрібно — кажіть про свої прохання прямо та чітко.

У цьому правилі є ще дуже важливий момент: допомогти дітям (якщо вони у вас є) зрозуміти, пояснити їм, чому батько став настільки вимогливим і може різко реагувати на побутові проблеми, що може стати причиною непорозуміння.

Прийняття рішень

У військових прийняття рішень покладається на старшого за званням, навіть якщо немає всієї необхідної інформації — приходить наказ, який вимагає виконання.

Інша справа вдома, в сім’ї — рішення обговорюються, ухвалюються разом.

Такі довгі роздуми — щось чужорідне для військового, який знає, що швидкість прийняття рішення та беззаперечне виконання забезпечують збереження максимальної кількості життів.

Повернення до цивільного життя вимагає перебудови, розвитку, уміння слухати та чути інших людей, при цьому цінувати свою впевненість та завзятість.

Проявіть любов і розуміння, Ваш коханий цього заслуговує. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Війна #поради психолога #чоловік військовий #ПТСР #посттравматичний стресовий розлад #поради психолога сім'ям військових
ТОП новини
Віктор Павлік приїхав в гості до мами на Тернопільщину і виявив несподівану халепу: чому співаку довелоcя гострити ножа на вулиці (ФОТО)
"ТЦК йде по чоловіків 3-х категорій, бронювання не допоможе навіть студентам": мобілізація, повістки, ТЦК і ВЛК
"Дві категорії чоловіків мобілізують прямо з 1 лютого, ТЦК висунули жорстку умову цій категорії до 4 лютого": повістки, ВЛК
"На ці 3 категорії пенсіонерів чекає справжній сюрприз, пенсія несподівано збільшиться": літні українці чекають на виплати
Оголошення
live comments feed...