13:24, 20 вересня 2023 р.
Як підвищити криптограмотність: Сергій Тронь назвав десять кроків для дітей і дорослих
За результатами дослідження майнінгової компанії Blockware Solutions, крипта просувається на ринках швидше, ніж колись такі ноу-хау, як автомобілі й електрика. За прогнозами, до 2030 року 10% населення планети користуватимуться біткоїном. У блозі на сайті «Мінфін» власник компанії White Rock Management та криптоінвестор Сергій Тронь дав поради, як підвищити криптограмотність.
Криптоінвестор прогнозує, що найближчими роками на перше місце вийде питання підвищення повсюдної криптограмотності серед людей різного віку, зокрема, дітей.
«Для себе сформулював кілька основних принципів для підвищення фінансової грамотності дітей. Перший – можна починати розповіді про фінансову та криптограмотність уже з 6-8 років, дехто пробує і раніше – взагалі з 5-ти. Особливо, якщо дитя рано отримало перший планшет і викачало перші ігри, в яких є грошовий елемент, навіть віртуальний. Я про ті ігрові програми, які заохочують учасників монетками, за які потім можна купувати одяг героям, їжу для них чи ще щось. Дитина починає розуміє, що за привілеї та додаткові послуги потрібно платити, нехай навіть віртуальними грошима», – вважає власник компанії White Rock Management.
Другий принцип – навчання через спеціальні ігри, забави, що дозволяють краще розуміти складні для сприйняття поняття.
«Вони вже є. Наприклад, дослідники з Техаського університету в Сан-Антоніо (UTSA) розробили гру для навчання дітей технології блокчейн і криптовалют. Вона називається CryptoMiner – карткова/настільна гра, що імітує те, як блоки транзакцій додають у ланцюжок блоків майнери в реальній мережі криптовалюти. А можна вчинити ще простіше – пояснювати блокчейн на прикладі всесвітньо відомого конструктора LEGO, що також рекомендують педагоги», – продовжує інвестор.
Третій принцип, який наводить Сергій Тронь, це власний приклад. Показувати гаманці, майданчики, як вони працюють, які угоди/покупки ви здійснюєте, розповідати про переваги.
«Четвертий – більшість авторитетних бірж не дадуть неповнолітньому зробити свій обліковий запис, вони діють за стандартом «знай свого клієнта» (know your customer, KYC). Тому краще оформити все на себе, і давати чаду користуватися електронним гаманцем – бажано під наглядом. П’ятий - варто робити невеликі криптоподарунки з різних приводів (день народження, новий рік тощо). Можна відкрити дитині невеликий ощадний рахунок. Просто про запас або з метою накопичення – на літній табір/поїздку, на навчання, на весілля тощо. Шостий – корисний досвід чадо може отримати, якщо отримуватиме хоча б частину своїх кишенькових грошей у крипті, і зможе власними руками ними користуватися», - зазначає Сергій Тронь.
Сьомий принцип – не припиняти навчання, а щодня разом із дітьми дізнаватися щось нове про криптовалюти, слухати експертів, криптоактивістів.
«Восьмий – безперестанку потрібно нагадувати про безпеку, хитрощі шахраїв, які регулярно змінюються та вдосконалюються. Обговорювати дії на випадок, якщо шахрай захоче зловити в пастку. Дев’ятий – не нагнітати тему постійних прибутків на криптовалютах, не намагатися грати на жадібності незміцнілого розуму. Вона і так буде, не потрібно її максимізувати. Десятий – дуже важлива підтримка в разі помилок і невдач. Не варто робити великої трагедії з промахів юного інвестора або атак шахраїв. Але на кожну помилку потрібно спокійно реагувати, розібрати кожен випадок по цеглинці, і, що дуже важливо, зробити правильні висновки», - пояснює Сергій Тронь.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Оголошення
16:43, 17 грудня
31
09:27, 24 грудня
11
12:07, Сьогодні
15
16:45, 17 грудня
24
18:50, 17 грудня
8
live comments feed...