• Головна
  • Чи можна людям з хворобами серця побити вакцинацію? В МОЗ надали роз'яснення
09:15, 30 жовтня 2023 р.

Чи можна людям з хворобами серця побити вакцинацію? В МОЗ надали роз'яснення

Чи можна людям з хворобами серця побити вакцинацію? В МОЗ надали роз'яснення

Людям із хворим серцем щоосені варто робити щеплення від грипу. Чому? Про це повідомляє Міністерство охорони здоров'я України.

"Грип створює суттєві ускладнення для серцево-судинної системи. Саме тому йому необхідно запобігти", - йдеться в повідомленні.

За даними МОЗ, щеплення від грипу на 25% знижує ризик інфаркту та інших небезпечних для життя станів серця в піковий сезон захворюваності, на понад 40% знижує госпіталізацію через інше ускладнення – пневмонію.

Яким чином грип може давати ускладнення на серце і судини? Вірусна інфекція запускає численні запальні реакції, які пошкоджують кровоносні судини, й без того нездорові у людей із серцево-судинними захворюваннями. Грип у більшості випадків стає причиною запалення серцевого м'яза – міокардиту – і його тяжкість може варіювати від легкої форми до летального фіналу. Навіть у дітей і людей середнього віку тижні, а то місяці, після перенесеного грипу (і COVID-19) болить серце.

При грипі серцебиття прискорюється – це наслідок викиду адреналіну. Якщо в якійсь судині є атеросклеротична бляшка, у разі грипу вона з великою імовірністю лусне. Все це разом збільшує ризик тромбозу та інфаркту. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#МОЗ #грип #вакцинація
Останні новини
ТОП новини
Гроза і град вдарять із лютою силою в цих областях України, дощ і потужний вітер накриють авто: де буде холод у -3 градуси
"Бронювання від мобілізації скасують для 3-х категорій чоловіків, ТЦК мобілізує їх і відправить на війну": повістки, мобілізація
ТЦК ідуть з терміновими перевірками у ці місця по чоловіків, лише 8 категорій осіб чіпати не будуть: мобілізація, ЗСУ (ВІДЕО)
Чи будуть заморозки у травні: попередження від синоптиків
Оголошення
live comments feed...