• Головна
  • Зустріньте зиму без вимкнень: імпорт електричної енергії від PRET
Новини компаній
17:26, 19 липня

Зустріньте зиму без вимкнень: імпорт електричної енергії від PRET

Новини компаній

В умовах посиленої роботи над захистом і забезпеченням енергетичної стабільності, підприємства стикаються з низкою викликів і змушені шукати альтернативні шляхи подолання енергетичної кризи.

Одним із способів надійного енергопостачання для бізнесу сьогодні є підсилення виробництва додатковими джерелами живлення: генераторами, встановленнням генеруючих станцій тощо.

Проте це не завжди доцільно, оскільки користування ними спричиняє не тільки фізичні витрати на його експлуатацію, але й економічні, адже вартість електричної енергії для бізнесу, за умови використання генератора, становить близько 15 грн за КВт-год. Альтернативні джерела також не зовсім вигідні, оскільки їх окупність тривала, а генерація напряму залежить від зовнішніх факторів – сонячної активності, наявності вітру і т.д.

Тому опиратися тільки на них, щоб забезпечити роботу підприємства безперебійно, не надійне рішення. У такому випадку оптимальним виходом є використання імпортованої електроенергії, основними перевагами якого є безперебійне постачання, можливість уникнення планових відключень за графіками, зменшення виробничих збитків, спричинених графіками вимкнень.

Чи вистачить імпортованої електроенергії для усіх підприємств? По-перше, варто враховувати пропускну спроможність імпорту електричної енергії в Україну. Зараз вона становить до 1,700 МВт-год. У Міненерго повідомляють, що ведуться перемовини щодо її підвищення до 2,200 МВт-год, а в перспективі – до 2,400 МВт-год. Це, звісно, покращило б ситуацію з енергозабезпеченням, особливо враховуючи втрати генеруючих потужностей через ракетні обстріли у розмірі 8,000 МВт. По-друге, клієнти, які отримують імпортовану електроенергію, повинні відповідати певним вимогам: наявність АСКОЕ та окремого фідера, який дозволяє обленерго технічно не застосовувати графіки вимкнень. Тобто об’єкти споживача повинні бути технічно готовими до прийому імпортованої електроенергії. Також важливою умовою є те, що частка імпортованої електроенергії повинна становити не менше 80% від загального споживання.

Унікальність послуги полягає в можливості повноцінного забезпечення підприємства електричною енергію під час застосування графіків вимкнень. Перелік клієнтів, які можуть скористатися послугою постачання імпортованої електричної енергії та відповідають усім необхідним вимогам, визначає обленерго. Щоб скористатися пропозицією, зверніться до ТОВ «ПРЕТ СЕРВІС ЕНЕРГОЗМІН» для укладення договору.

Для того, щоб почати співпрацю з клієнтами з постачання імпортованої електроенергїі, постачальнику необхідно виконати ряд умов: регуляторних, договірних, фінансових, технічних. Вони включають розробку проєкту договору на постачання з урахуванням усіх супутніх нюансів, отримання необхідних дозволів і супровідних документів, налаштування внутрішніх процесів на підприємстві, підбір кадрів для реалізації послуги. Наразі ТОВ «ПРЕТ СЕРВІС ЕНЕРГОЗМІН» пройдено всі необхідні процедури для здійснення комерційного імпорту електричної енергії з Європи та розпочато співпрацю. Ціна імпортованої електроенергії для споживача складається з вартості електричної енергії на ринку «на добу наперед» Словаччини та витрат на її доставку.

Як це працює на практиці? Наприклад, щоб постачати імпортовану електроенергію найбільшому торгово-розважальному центру регіону, PRET сформував комерційну пропозицію відповідно до вартості електроенергії на РДН Словаччини та сторони узгодили технічну спроможність об’єкта використовувати імпортований ресурс з обленерго. Тепер, незважаючи на відключення, ТРЦ може працювати без перешкод, забезпечуючи своїх відвідувачів повноцінним наданням товарів і послуг.

Ціна імпортованої енергії дорожча, ніж українська. Це пов’язано з тим, що вартість повинна включати середньозважену ціну закупівлі електричної енергії на ринку «на добу наперед» країни-експортера та тариф на її послуги, ціну доступу до міжнародного перетину, плату за периметр (компенсація операторам систем передачі країн ЄС витрат), акцизний і митний збір, тарифи на послуги з передачі та розподілу електроенергії, операційні витрати постачальника. Проте, якщо порівнювати з вартістю електроенергії для бізнесу в Україні, то різниця складатиме приблизно 1000 грн за МВт-год або 1 грн за КВт-год, тобто коштуватиме 10-11 грн за КВт-год, у той час, як при використанні генератора вартість становитиме 15 грн за КВт-год.

Обирайте безперебійне постачання та європейську якість! Звернувшись в PRET до 31 липня, Ви маєте можливість зафіксувати вигідну ціну імпортованої електричної енергії. У випадку Вашого зацікавлення в постачанні імпортованої електричної енергії та за більш детальною інформацією звертайтеся за номером +380 50 433 25 75 або заповнюйте заявку на сайті pret.org.ua

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#імпот електроенергії #ПЕТ СЕВІС ЕНЕРГОЗМІН
Останні новини
ТОП новини
"Штрафи для пенсіонерів, пенсія зменшиться з 1 листопада": літні люди не чекали жорстких заходів, цю групу покарають
"Чоловіків із цими професіями мобілізують з 1 листопада, ТЦК шукають людей певних категорій": бронювання і повістки
"ТЦК шукають чоловіків із цими професіями, мобілізація не надасть відстрочки багатьом": повістки із 1 листопада, штрафи
"Всі в Україні приголомшені новою інфекцією, хвороба несе нестерпний біль і смерть": вірус проникає у мозок, чекає біда
Оголошення
live comments feed...