• Головна
  • "21 500 грн зарплати на місяць": працьовитих українців, які потребують роботи, запрошують на вакансії
16:01, Вчора

"21 500 грн зарплати на місяць": працьовитих українців, які потребують роботи, запрошують на вакансії

"21 500 грн зарплати на місяць": працьовитих українців, які потребують роботи, запрошують на вакансії

У вересні український ринок праці активізувався, оскільки стартував сезон найму. Роботодавці розмістили рекордну кількість вакансій — 117 683 пропозиції роботи. Така активність роботодавців порівнянна з показниками 2021 року, коли кількість вакансій також перевищувала 117 тисяч.

Як інформує "delo.ua", про це йдеться у релізі Work.ua

Однак, відновлення ринку праці нерівномірне, і значна різниця в динаміці спостерігається між регіонами на заході та в центрі країни порівняно з прифронтовими областями.

У вересні також відзначено збільшення кількості вакансій для студентів (+5%) та людей без досвіду роботи (+4%). Разом з цим побільшало пропозицій для ветеранів (+3%), людей з інвалідністю та пенсіонерів (+2%). Вражаючий ріст продемонструвала категорія робіт з бронюванням — плюс 16% до серпня.

Найбільший приріст вакансій спостерігався в таких областях, як Івано-Франківська, Черкаська, та Запорізька (+4%), Волинська (+3%), Чернігівська та Вінницька (+2%).

Фото 2 — У вересні роботодавці розмістили рекордну кількість вакансій, але зарплати не зросли: яка ситуація на ринку праці

Фото 2 — У вересні роботодавці розмістили рекордну кількість вакансій, але зарплати не зросли: яка ситуація на ринку праці

Регіони-лідери за кількістю пропозицій роботи також показали позитивну динаміку, хоча і незначну.

Останні новини КатегоріяВійна в Україні Велика Британія відправить в Україну артилерійські системи і далекобійну зброю - міністр Умєров КатегоріяТранспорт "Укрзалізниця" фіксує спад пасажирських перевезень у вересні КатегоріяЕкономіка Інфляція в Україні у вересні прискорилася до 8,6%

Всі новини

Зарплати не зростають

Проте зарплати залишилися на рівні попередніх місяців, що викликає незадоволення серед шукачів роботи. У вересні середня зарплата становила 21 500 грн, що не змінилося порівняно з серпнем.

Мінімальні зміни зарплатної медіани спостерігалися лише у кількох регіонах: Київській (24 000 грн), Львівській (21 500 грн) та Харківській областях (19 170 грн).

Попри загальну стабільність зарплат, у деяких галузях спостерігається зростання. Наприклад, у сфері охорони і безпеки середня зарплата підвищилася на 13% і досягла 45 000 грн. В інших галузях зростання було менш вираженим:

Страхування — 25 000 грн (+5%); Управління персоналом та HR — 25 000 грн (+4%); Телекомунікації та зв'язок — 24 980 грн (+4%); Будівництво і архітектура — 26 000 грн (+4%).

Серед найприбутковіших професій вересня були ендодонтисти (55 000 грн), водії-міжнародники (50 000 грн), рихтувальники (45 000 грн), а також бурильники, медіапродюсери, рієлтори та тонувальники (40 000 грн).

Додамо, що середня заробітна плата в Україні станом на початок вересня становить 17 218 гривень. Найбільше заробляють в Києві - 21 100 грн, а найменше в Чернігівській та Сумській областях - по 15 000 грн.

На ринку праці шукають фахівців з логістики

Щодо категорій вакансій, найбільше пропозицій у сфері обслуговування — 21 164 вакансії (+3% до серпня). Також помітне зростання вакансій у логістиці, складському господарстві та зовнішньоекономічній діяльності (+5%), а також у робітничих спеціальностях та виробництві (+4%).

Фото 3 — У вересні роботодавці розмістили рекордну кількість вакансій, але зарплати не зросли: яка ситуація на ринку праці

Фото 3 — У вересні роботодавці розмістили рекордну кількість вакансій, але зарплати не зросли: яка ситуація на ринку праці

Одним із важливих трендів на ринку праці є зростаючий попит на кандидатів без досвіду. У вересні 43% від усіх вакансій були адресовані тим, хто не має попереднього досвіду роботи, що значно більше порівняно з вереснем 2023 року, коли таких пропозицій було лише 36%.

Також цікаво, що в вересні збільшилася кількість вакансій з дистанційною роботою (+3%). Це перший приріст у цій категорії за кілька місяців, оскільки раніше спостерігалося скорочення таких пропозицій.

Дистанційні вакансії є одними з найпопулярніших серед шукачів, що сприяє високій конкуренції за них.

Додамо, станом на серпень 2024 року в Україні зареєстровано понад 34 тисячі випадків заборгованості із виплат зарплат. Загалом 1 872 компанії не виконали своїх зобов'язань перед працівниками. Особливо гостро проблема постала на державних підприємствах та акціонерних товариствах, які стали найбільшими боржниками — на їхньому рахунку понад 11 та 9 тисяч судових проваджень відповідно. Це становить 33,8% та 28,8% від загальної кількості боргів.

Зауважимо, що у період з січня по серпень 2024 року ринок праці України зазнав значних змін. За даними аналітики OLX Робота, зростає кількість активних вакансій та медіанна зарплатня, але падає кількість відгуків від пошукачів роботи.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Робота #зарплата #вакансії
Останні новини
Оголошення
live comments feed...