20:41, Сьогодні
"В Україні спалах заразної хвороби, інфекція вражає молодих": вірус викликає жар, біль і гостре ураження травної системи
У сусідньому з Тернопільщиною Рівному вдруге за місяць зафіксували випадки захворювання школярів на норовірусну інфекцію. Перший спалах стався в ліцеї №8. Після того, як 72 учні почали скаржитися на біль у животі, нудоту, діарею та блювоту, поліцейські спільно з епідеміологами ініціювали перевірку у навчальному закладі. Нині норовірусну інфекцію виявили ще у ліцеях №11, №19 та у "Колегіумі".
Як інформує "Захід_нет", як повідомили 23 січня в Рівненському обласному центрі контролю та профілактики хвороб, поодинокі випадки хвороби зафіксували в кількох навчальних закладах міста. Наразі найбільше хворих у ліцеї №11, там норовірус підтвердили у шести учнів. Крім того, інфекцію підхопили декілька учнів ліцею "Колегіум" та №19.
"Епідеміологи вважають, що поширення інфекції у закладі відбулось через контакт із забрудненими вірусом предметами вжитку та брудні руки", – зазначили у центрі контролю та профілактики хвороб.
Начальник управління освіти виконавчого комітету Рівненської міської ради Андрій Мазур розповів, що керівництво ліцею №11 перевело два перші класи на дистанційне навчання до 29 січня. У решті закладів учні продовжують навчатися очно.
"У всіх закладах середньої загальної освіти триває перевірка дотримання санітарних норм у харчоблоках. Інфекція шириться не лише в Рівному, але й у всій області. У школах проводять профілактичні бесіди, дезінфекцію приміщень тощо", – зазначив Андрій Мазур.
Ще 14 січня поліцейські та епідеміологи ініціювали перевірку ліцею №8 після масового отруєння учнів. 72 школярів мали ознаки інтоксикації організму, двоє дітей потрапили в лікарню.
За інформацією головного державного санітарного лікаря у Рівненській області Романа Сафонова, причиною масового отруєння ліцеїстів стала норовірусна інфекція – високозаразне захворювання, яке викликає гострі кишкові розлади.
Вірус передається через заражену їжу, воду, контакт із хворою людиною або поверхнями, які містять вірус. Симптоми зазвичай виникають через 12–48 годин після зараження і можуть тривати до двох-трьох днів.
Це нудота, блювота, діарея, біль у животі, підвищення температури.
Лікар зауважив, що основна профілактика захворювання – дотримання правил особистої гігієни. Зокрема, необхідно:
мити руки з милом, оскільки це найкращий спосіб зупинити поширення інфекції;
ретельно мити фрукти та овочі перед вживанням;
ретельно готувати їжу, піддавати харчові продукти термічній обробці при температурі 85°C;
дезінфікувати поверхні, які могли бути забруднені;
залишатися вдома, якщо захворіли, і протягом двох днів після зникнення симптомів;
уникати приготування їжі для інших під час хвороби та протягом двох днів після зникнення симптомів.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Оголошення
10:29, 25 листопада 2024 р.
live comments feed...