14:06, Сьогодні
Викладачі тернопільського педуніверситету презентували сучасний підручник для восьмикласників
29.01.2025 року відбувся вебінар щодо презентації підручника з біології для 8 класу Нової української школи (НУШ) за участю його авторів та видавництва «Підручники і посібники».
- Пишаємося, що у складі злагодженої команди авторів – представників кафедри загальної біології та методики навчання природничих дисциплін – є доктор педагогічних наук, професор, відома в Україні науковиця у галузі дидактики, та методики навчання біології Алла Степанюк. Решта членів команди – Наталія Міщук, Галина Жирська і Любов Барна є кандидатами педагогічних наук, доцентами. У їхньому доробку є чимало шкільних підручників та посібників для учнів та вчителів біології. За свою педагогічну діяльність вони підготували не одне покоління школярів, а також успішних, креативних вчителів біології, хімії, основ здоров’я, природничих наук,- йдеться на сайті ТНПУ.
На відмінно справилася з обов’язками модератора вебінару Любов Барна. Вона наголосила, що, створюючи підручник, автори прагнули зробити його таким, щоб він полегшував навчання учнів і роботу вчителів. Намагались максимально доступно донести до учнів не завжди простий матеріал. Наші колеги створювали підручник з біології для 8 класу НУШ відповідно до модельної програми авторського колективу Балан П.Г., Кулініч О.М., Юрченко Л.П. і прагнули максимально узгодити програму і підручник.
Любов Степанівна звернула увагу на те, що сучасний підручник не може бути лише носієм змісту освіти. Він має виконувати цілих низку важливих функцій, які є особливо актуальними в умовах реалізації компетентнісного підходу.
Галина Жирська, презентуючи підручник, детально розкрила його структуру, зміст та особливості використання в освітньому процесі. Використовуючи прекрасно оформлену презентацію, Галина Ярославівна обґрунтувала переваги авторського підручника, зокрема, такі його особливості:
забезпечення цілісності формування компетентностей;
збалансованість структурних компонентів;
зорієнтованість на різноманітні види пізнавальної діяльності;
система завдань для застосування компетентностей та оцінювання результатів навчання;
всебічна інтерактивна підтримка з використанням цифрових технологій.
Галина Ярославівна продемонструвала усі засоби орієнтування (логістики), поєднання текстових та позатекстових компонентів, елементи інфографіки тощо, завдяки яким підручником зручно користуватися. Значної уваги автори надали можливостям для реалізації діяльнісного підходу, передбачивши різнорівневі мотиваційні, пошукові, проблемні завдання, проєктну та дослідницько-експериментальну діяльність учнів, моделювання, роботу з додатковими джерелами інформації, ціннісно-орієнтовані завдання. Максимально намагались використати внутрішньо- та міжпредметні зв’язки.
Наталія Міщук, яка стала ініціатором, натхненником створення цього підручника і своєрідним локомотивом, енерджайзером команди авторів, коротко представила електронний додаток до підручника. Він покликаний стати чинником організації полісуб’єктного середовища, засобом інтерактивного офлайн чи онлайн навчання, самонавчання та самоперевірки досягнення здобувачами очікуваних результатів.
Похвально, що спікери вебінару активно залучали до обговорення проблеми в чаті, спонукали до реакцій на почуте і побачене в ході вебінару, запрошували писати відгуки та побажання на електронну адресу видавництва, а також, заповнюючи анкету для отримання сертифікату.
Автори переконали численну онлайн-аудиторію, що їхній підручник – цілісний, універсальний, конструктивний, інтерактивний та естетичний. Він успішно пройшов апробацію, за що автори висловили щиру вдячність вчителям, які дали згоду на апробацію, подали слушні пропозиції, які будуть враховані на завершальному етапі роботи над підручником.
Автори підручника з біології для 8 класу закладів загальної середньої освіти (ЗЗСО) висловили щиру вдячність представникам видавництва за організацію вебінару та технічну підтримку, а всім дотичним – за сприяння у роботі над його рукописом. Також анонсували серію вебінарів щодо можливостей використання підручника в освітньому процесі із запрошенням у ролі спікерів педагогів-апробаторів.
Від хіміко-біологічного факультету ТНПУ висловлюємо щиру вдячність шановним учасникам вебінару за присутність, зацікавлене ставлення до почутого і побаченого, за слушні зауваження, за активність і комунікацію.
Просимо співробітників факультету підтримати авторів підручника не лише під час вебінарів і презентації підручника, але під час й розповсюдження інформації про доробок колег, сприяння максимальному подальшому вибору цього підручника педагогами-практиками закладів загальної середньої освіти.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Оголошення
11:31, 29 січня
12:59, 29 січня
1
08:27, 31 січня
10
21:29, 22 січня
12:23, 29 січня
27
live comments feed...