• Головна
  • "Ймовірність витоку радіації тепер є",- головний інженер Чорнобильської АЕС
21:06, Вчора

"Ймовірність витоку радіації тепер є",- головний інженер Чорнобильської АЕС

"Ймовірність витоку радіації тепер є",- головний інженер Чорнобильської АЕС

Після влучання російського дрона в укриття ЧАЕС є ймовірність виходу радіоактивних речовин за певних обставин, але зараз перевищення радіаційного фону не фіксується.

Про це під час брифінгу на ЧАЕС розповів головний інженер Чорнобильської атомної станції Олександр Титарчук, передає кореспондент Укрінформу.

“Укриття вже старе. Йому скоро буде 40 років і для того, щоб забезпечити безпеку, світова спільнота виділяла кошти, побудували безпечний новий конфайнмент, який дуже дорогий і коштував дуже багато для нас сил і в тому числі здоров'я наших всіх робітників. Це по-перше. По-друге, укриття (після влучання російського дрона - ред.) перестало виконувати свою функцію. Тепер є ймовірність виходу радіоактивних речовин в силу тих чи інших дій, які можуть бути на старому об'єкті укриття”, - розповів Титарчук.

Він наголосив, що наразі ситуація контрольована.

“Перевищення контрольних рівнів стосовно радіаційного фону на майданчику не зафіксовано. Фон не змінився”, - сказав головний інженер ЧАЕС.

Його слова підтвердив і голова Державної служби надзвичайних ситуацій України Андрій Даник. “На промисловій площадці радіаційний фон в нормі. Ми здійснюємо моніторинг за рахунок наших підрозділів Державної Гідрометеорологічної служби ДСНС України по всій країні - фон всюди в нормі. Разом з тим, ми проінформували по згідно з меморандумом взаємодії Європейський офіс цивільного захисту, їх координаційний центр, що ми маємо таку подію, такі наслідки”, - сказав Даник.

За його словами, активна пожежа ліквідована. Проте зараз на місці влучання продовжують працювати рятувальні підрозділи.

“Вони роблять укриття металевих конструкцій і догашують утеплювач, який ще в деяких місцях продовжує (тліти - ред.). Це справді важка робота. Висота - більше 100 м. Погодні умови нам створюють складнощі: мінусова температура, постійний сніг, який не припиняється. Разом з тим, рятувальники виконують ці завдання”, - зазначив голова ДСНС.

Голова Державного агентства зони відчуження Григорій Іщенко додав, що наслідки влучання могли б бути катастрофічними.

“Наслідки могли бути катастрофічні. Якщо б, скажімо, дрон влучив метрів 15 в убік над старим укриттям, то була б радіаційна аварія і іншої зовсім категорії”, - сказав Іщенко.

За словами Титарчука, попереду складна і тривала робота зі створення нового проєкту для відновлення укриття.

“Будемо звертатися до інституту будівельних конструкцій, які проведуть обстеження, розроблять проєкти і дадуть свої висновки для того, що можна зробити в цій ситуації. Це питання не одного місяця. Наразі представниками підрозділів ДСП ЧАЕС будівельного відділу буде проведено обстеження будівельних конструкцій на предмет їх функціональної несучої спроможності. Це тільки те, що ми можемо визначити, але заключення дадуть ті інституції, які є в Україні, які мають відповідні ліцензії відповідних фахівців. Але сам цей отвір (утворений влучанням російського дрона - ред.) безпосередньої загрози конструкціям всередині не несе”, - розповів Титарчук.

"Ймовірність витоку радіації тепер є",- головний інженер Чорнобильської АЕС, фото-1
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#ЧАЕС #витік #радіації
ТОП новини
"Вночі на автовокзалі Тернополя замінили букви, що відбувається": допис тернополянина спричинив активне обговорення
"Сніг до даху прокопувати тунелем, могутній мороз у -30 градусів": синоптики сказали, чого дійсно чекати прямо завтра
"Мобілізація посилюється масштабними перевірками, до 28 лютого ці чоловіки масово втратять бронювання": повістки і ТЦК
Ці люди "висмоктують" усі соки: відомий мольфар розкрив енергетичних вампірів за датою народження
Оголошення
live comments feed...