• Головна
  • Лампадки, квіти, надгробки: у лісі поблизу Тернополя люди облаштували цвинтар домашніх тварин
09:04, Сьогодні

Лампадки, квіти, надгробки: у лісі поблизу Тернополя люди облаштували цвинтар домашніх тварин

Пам’ятники, фото собак і котів, лампадки та квіти. У лісі поблизу Тернополя люди зробили кладовище домашніх тварин. Проте, як повідомив Суспільному начальник відділу лісового господарства Подільського лісофісу Ігор Гуменюк, ці поховання незаконні.

"Частина цього цвинтаря знаходиться на території державного лісового фонду. Коли ми оформляли право на користування цією земельною ділянкою, ці пам’ятники були уже поставлені. Дехто позначає кілочками, дехто ставить повноцінні пам’ятники, є місця захоронення, які нічим не позначені", — розповів Ігор Гуменюк.

За його словами, цей цвинтар домашніх улюбленців знаходиться на території Кременецького лісництва та Служби автомобільних доріг і ці поховання незаконні:

"З нашого боку ми будемо вживати заходи, які обмежуватимуть доступ транспорту до державного лісового фонду, а також будемо повідомляти управління захисту прав споживачів і ветеринарної медицини, щоб врегулювати це питання на законодавчому рівні".

Скільки саме домашніх улюбленців тут похоронено Ігор Гуменюк точно сказати не може. Кореспонденти Суспільного нарахували близько тридцяти могил. Це ті, які облаштовані, але є й такі, що за роки зрівнялися з землею.

Начальник відділу ремонту та експлуатаційного утримання автомобільних доріг Служби відновлення та розвитку інфраструктури у Тернопільській області Олег Куций розповів, більша частина поховань знаходиться саме на їхній території:

"Нашими інженерами було проведено обстеження смуги відведення автомобільної дороги Р41 обхід міста Тернополя і виявлено несанкціоноване поховання тварин. В даному місці ширина смуги відведення 40 метрів і лише на частині шириною 20 метрів знаходиться несанкціоноване поховання тварин.

 Місце поховання домашнього кота Суспільне Тернопіль  Могила собаки Суспільне Тернопіль  Речі домашнього улюбленця Суспільне Тернопіль  Поховання домашньої тварини в лісі Суспільне Тернопіль Місце поховання домашнього кота Суспільне Тернопіль  Могила собаки Суспільне Тернопіль

На адресу служби щодо використання цієї ділянки в такий спосіб ніхто не звертався. Ми плануємо звертатись у відповідні органи на предмет надання правової оцінки, щодо розміщення санкціонованого поховання тварин".

У Держекоінспекції прокоментували, що такі поховання мають негативний вплив на екологію, бо засмічують територію.

"Те що знаходиться на цій території, не має права на існування. Ця земельна ділянка використовується громадянами незаконно. Такий факт розглядається як засмічення території. Це є ліс і там не повинно бути сторонніх предметів. Відповідно, це порушення статті 82, Закону України "Про управління відходами".

Всі ці поховання, надгробки, квіти, лампадки, повинні усунути користувачі земельних ділянок", — сказала начальниця відділу екологічного нагляду Держекоінспекції Тетяна Вовчук.

У Держпродспоживслужбі коментувати ситуацію на камеру Суспільному відмовилися. Проте пресслужба відповіла на запитання письмово. У відповіді йдеться, що поховання домашніх тварин у лісах чи лісопосадках заборонене українським законодавством:

"Відповідно до Закону України "Про захист тварин від жорстокого поводження", власники зобов'язані забезпечити належне поводження з тваринами, включаючи їх поховання. Неналежне поховання може розглядатися як порушення санітарно-гігієнічних норм та правил благоустрою населених пунктів.

Якщо померла домашня тваринка, людині треба звернутися до державної ветеринарної лікарні за рекомендаціями щодо належної утилізації чи поховання. Адреси ветлікарень опубліковані на сайтіДержпродспоживслужби в області".

Юристка громадської організації UAnimals Аліна Сорока каже, на законодавчому рівні в Україні немає відведених місць для поховання тварин чи їх кремації:

"Проблематика полягає в тому, що офіційних місць для поховання тварин не існує. Застосувати порядок худобомогильника або біотермічну яму до домашньої тварини ми не можемо, тому що це не відповідає загалом правилам поховання, тому що так хоронять сільськогосподарських тварин. Але деякі вимоги щодо санітарного поховання, ми можемо взяти з цього порядку.

У Львові є такі правила поводження з тваринами, де зазначається, що у випадку загибелі домашньої тварини, власник має зробити всі дії для того, щоб засвідчити смерть тварини. Тобто якщо тварина зареєстрована, чипована, якщо в неї є ветеринарний паспорт, то таку тварину необхідно зняти з реєстрації в єдиному реєстрі тварин повідомивши комунальну ветеринарну клініку "ЛКП "Лев".

За словами Аліни Сороки, у випадку смерті домашньої тварини треба звертатися до комунальних служб міста або територіальних органів влади:

"Необхідно залучати, можливо, людей, колективні звернення подавати, щоб не лише одна людина зверталась, щоб був якийсь суспільний розголос, суспільний резонанс цієї справи, аби органи місцевого самоврядування, територіальні органи зрозуміли, що їм потрібно щось робити".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#цвинтар #домашні #улюбленці
ТОП новини
"Вночі на автовокзалі Тернополя замінили букви, що відбувається": допис тернополянина спричинив активне обговорення
"Сніг до даху прокопувати тунелем, могутній мороз у -30 градусів": синоптики сказали, чого дійсно чекати прямо завтра
"Мобілізація посилюється масштабними перевірками, до 28 лютого ці чоловіки масово втратять бронювання": повістки і ТЦК
Ці люди "висмоктують" усі соки: відомий мольфар розкрив енергетичних вампірів за датою народження
Оголошення
live comments feed...