• Головна
  • "Побиття працівниками ТЦК стають нормою, над людьми масово чинять насилля": уповноважений з прав людини б’є на сполох
10:03, 27 березня

"Побиття працівниками ТЦК стають нормою, над людьми масово чинять насилля": уповноважений з прав людини б’є на сполох

"Побиття працівниками ТЦК стають нормою, над людьми масово чинять насилля": уповноважений з прав людини б’є на сполох

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець заявив, що порушення прав людини з боку працівників ТЦК та СП набули системного та масового характеру.

"Складається враження, що незаконні затримання та побиття від представників ТЦК та СП стали новим вірусним трендом, який не зупинити без жорсткої реакції держави", – зазначив омбудсмен.

Випадки зловживань

Лубінець назвав найбільш "кричущі випадки":

Фізичне насильство та непоодинокі випадки побиття громадян. Наявні ситуації, коли групи людей силоміць затримують на вулицях, у торгових центрах, біля метро, застосовуючи грубу фізичну силу.

Збивання людей на дорогах. Надходять повідомлення про випадки, коли працівники ТЦК та СП навмисне спричиняють ДТП, щоб примусово зупинити велосипедистів або мотоциклістів.

Порушення права на захист та правові гарантії Позбавлення права на правовий захист. Працівники ТЦК та СП не допускають адвокатів до затриманих осіб, перешкоджаючи їм скористатися своїми законними правами. Приховування інформації про затриманих громадян.

Родичі та правозахисники не можуть отримати інформацію про місце перебування затриманих, що є прямим порушенням прав людини.

Недопущення представників Уповноваженого ВРУ з прав людини.

Через недопуск вони не можуть здійснювати контроль за дотриманням прав затриманих, що перешкоджає ефективному захисту громадян.

Примусове підписання документів.

Є численні свідчення, що людей змушують підписувати повістки або інші документи без роз’яснення їх змісту та правових наслідків, стверджує Лубінець.

Затримання без належних підстав. Відомі випадки, коли мобілізаційні заходи застосовувалися до осіб, які мають законні підстави для відстрочки або взагалі не підлягають мобілізації (студенти, люди з інвалідністю, громадяни, що доглядають за важкохворими родичами тощо).

"Системність та масштабність цих порушень потребують термінових рішень на державному рівні задля забезпечення додержання прав людини в межах мобілізаційного процесу", – підсумував Лубінець.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#ТЦК #побиття #Лубінець #насилля
Останні новини
Оголошення
live comments feed...