
20:15, Сьогодні
Повістки і штрафи накриють масово ці групи людей незабаром, ніхто більше не зможе сховатися від ТЦК: мобілізація, ВЛК

В Україні триває воєнний стан та мобілізація. За ігнорування повісток, зокрема надісланих поштою, передбачене адміністративне покарання.
Як інформує "24", про це в інтерв’ю "Українському радіо" розповів адвокат Роман Кичко.
Які правила вручення повістки поштою у 2025 році
Роман Кичко зазначає, що повістка вважається врученою навіть у тому випадку, якщо особа її не забрала. При поверненні відправнику на поштовому відправленні повинна проставлятися відповідна відмітка.
Однак виходячи з судової практики, якщо дійсно особа не знала про існування повістки, і це підкріплено доказами, фактично особа не була повідомлена належним чином про виклик до ТЦК.
У такому разі суди такі штрафи скасовують і встановлюють, що не було належного повідомлення про саму повістку та, як наслідок, про поштове відправлення. Це порушення не з боку ТЦК, а з боку поштового оператора, який поставив неправильно відмітку,– пояснив він.
Адвокат радить своїм клієнтам постійно перевіряти поштову скриньку, оскільки смс-повідомлення зараз відправляють вкрай рідко.
"Найчастіше повідомлення надходить у вигляді папірця, в якому сказано, що на вас чекає лист від ТЦК в поштовому відділенні. Але навіть цей папірець не завжди вкладають до поштової скриньки", – пояснює він.
Роман Кичко зауважує, що у такому випадку фактично ми говоримо про порушення процедури поштового відправлення.
З іншого боку, в Україні також передбачено направлення повісток поштою. У випадку, коли особа відмовляється від повістки або відсутня за адресою місця проживання, про це проставляється відповідна помітка на поштовому відправленні. Якщо ця помітка проставлена, протягом трьох днів вона повертається в ТЦК і вважається врученою.
Але ми говоримо тільки про ці дві відмітки: "відсутність за адресою місця проживання" та "відмова від отримання поштового відправлення". Так визначено постановою 560, яка саме відмітка стверджує про належне вручення повістки, – вказує Кичко.
Однак адвокат додає, що зараз дуже часто ставлять відмітку "повертається за спливом терміну зберігання", що свідчить про те, що процедуру оповіщення було порушено.
Роман Кичко пояснює, якщо ви впевнені, що не отримували повістку, потрібно звернутися до поштового оператора з конкретним питанням, як відправлення доставлялося і яким чином була повідомлена особа.
"Незбіг у самих відмітках або незбіг із тим, що особа була повідомлена, це означатиме, що процедура була порушена і штрафувати за неявку за цією повісткою фактично протиправно", – вказує адвокат.
Мобілізація чоловіків віком від 50 до 60 років здійснюється за загальними правилами, але таких громадян зазвичай не призначають до бойових підрозділів. Через вікові та здоров’я проблеми їм пропонують тилові посади.
Як інформує "Волинь24", про це розповів юрист Сергій Ланкін.
Згідно з законом України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію", військовозобов’язаними є чоловіки віком від 25 до 60 років. Вони повинні перебувати на обліку, проходити медичні огляди та мати актуальні дані для служби.
Однак, як розповів Ланкін, внутрішня директива командування Сухопутних військ, ухвалена у 2024 році, передбачає, що чоловіків віком від 50 до 60 років зазвичай не залучають до бойових дій. Їм пропонують службу в тилових підрозділах — таких, як логістика, військкомати, навчальні установи, де вони можуть виконувати функції, не пов’язані безпосередньо з бойовими завданнями.
"У цьому віці багато чоловіків мають хронічні захворювання або наслідки травм, що робить їх участь у бойових діях малоймовірною", — пояснив юрист.
Згідно з практикою ТЦК та СП, чоловіків старших за 55 років часто не мобілізують або розглядають лише для тилової служби, особливо в разі контрактної служби. Оскільки контракти укладаються на мінімум три роки, а граничний вік для служби — 60 років, ймовірність того, що така людина завершить повний термін служби, низька.
"Зараз існує неписане правило: чоловікам віком 57–58 років рідко призначають бойову службу, їх частіше за все розглядають тільки для тилових посад", — додав Ланкін.
Нагадаємо, із травня 2025 року уряд вводить нову обов’язкову перевірку для всіх аспірантів, щоб виявити чоловіків, які використовують аспірантуру як спосіб уникнути мобілізації.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Оголошення
13:01, 16 квітня
13:49, 7 квітня
19
15:01, 16 квітня
42
live comments feed...