• Головна
  • «Мінські угоди» не забезпечують Україні стійкого миру і безпеку – Анатолій Гриценко
18:50, 8 вересня 2015 р.

«Мінські угоди» не забезпечують Україні стійкого миру і безпеку – Анатолій Гриценко

Для підвищення обороноздатності України і ефективності армії необхідно переходити на інші принципи побудови системи оборони, зокрема, на формування професійної контрактної армії і територіальної оборони. Про це сьогодні, 8 вересня, заявив лідер партії "Громадянська позиція" Анатолій Гриценко під час прес-конференції у Тернополі. 

«Я вважаю, що мобілізація взагалі не потрібна. Тому що в мирний час держава утримує близько 450 тисяч людей в формі зі зброєю. Скільки росіян вторглося, точно не знає ніхто. Президент називає цифри – 9-10 тисяч. Скільки терористів, сепаратистів об’єдналися навколо них? Кажуть, що їх разом з росіянами близько 40 тисяч. Навіщо мобілізація?! Потрібна ефективна оборонна і кадрова політика в армії та в інших силових структурах, розумні рішення, використання наявних сил і засобів», – зазначив Анатолій Гриценко. – «Треба переходити на інші принципи будови сфери оборони. Перше – суто професійна контрактна армія і друге – територіальна оборона. Солдат – це професія. За два тижні неможливо підготувати людину. Контрактна армія буде набагато ефективнішою і дешевшою».

Для того, щоб здійснити такі зміни у сфері оборони держави, за словами Анатолія Гриценка, потрібно прийняти дві програми: «Державну програму розвитку ЗСУ» на 5 років ( її приймає уряд, РНБО і вводиться в дію указом Президента) і  урядову програму, яка називається “Державна програма розвитку озброєння військової техніки” на 3 роки. Зараз цих документів немає».

Підсилення обороноздатності держави залишається стратегічним питанням для України. Адже, як зазначає Анатолій Гриценко, так звані «Мінські угоди» не забезпечують Україні стійкого миру і безпеку.

«Мінські угоди розривають Україну на три частини. Перша – Крим, про який немає жодної згадки у Мінських угодах. Друга – окупована нині Путіним територія в статусі двох республік. Словосполучення, яке не любить Президент, «особливий статус» записаний у «Мінських угодах». І третя – нині вільна частина України, яка зобов’язується утримувати сепаратистів без обмеження в часі», – зазначає Анатолій Гриценко.

Не менш важливим є для України боротьба з корупцією. У той час, коли влада оголосила про проведення реформ і викорінення корупції, в Україні хочуть повернути одну з найбільших схем корупції. Потенційними жертвами цієї схеми вважаються 10 мільйонів українських водіїв.

«Масштаби цієї корупційної схеми – мінімум 100 мільйонів доларів щороку», – зазначає Анатолій Гриценко. – «Вважаю категорично неприйнятним повернення, скасованого у 2012 році, обов’язкового техогляду для приватного транспорту. Вперше в 2009 році скасування техогляду було ініційовано мною як народним депутатом. Лише 3 відсотки ДТП спричинені технічним станом транспорту. Решта – через куплені права, перевищення швидкості, ганебні дороги. Переважна більшість водіїв не проходила техогляд і змушена була купувати його. Тому громадськість не повинна допустити повернення цих корумпованих схем».

«Ще одна ініціатива уряду, яка насторожує: міністр освіти ініціює перехід з 2016 року на 12-річний термін навчання у загальноосвітніх навчальних закладах. Я категорично проти цього. Виступав і виступаю за 10-річне навчання. Немає сенсу тримати дітей у школах до 19 років. Реформа середньої школи необхідна, але вона не пов’язана зі збільшенням терміну навчання», – наголошує Анатолій Гриценко.

Відкритим залишається також питання ліквідації податкової міліції. Анатолій Гриценко називає її символом корупції, який споживає з держбюджету 1,5 млрд. гривень. Лідер партії "Громадянська позиція" вважає необхідною ліквідацію податкової міліції, що було проанонсовано урядом вже кілька разів після подій Майдану, але досі не виконано. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#«Мінські угоди» #Україна #мир і безпека #Анатолій Гриценко
Останні новини
Оголошення
live comments feed...