
15:31, 27 березня
«Тут танцюють, а побратими стікають кров'ю... Мозок зламується», – ветеран війни про веселощі в тилу

Святкувати та веселитися в час війни чи ні? Де межа? Про це спілкувалися консультантка з військової психології Ірина Костюк та ветеран російсько-української війни Євген Сивопляс у новому випуску соціального проєкту «Наші вдома» на телеканалі «Конкурент TV».
Нагадаємо, «Наші вдома» – спільний проєкт телеканалу, Фонду підтримки ветеранів «Свідомі» та громадської організації «Зруш скелю».
«Взагалі психологи радять не відкладати життя на потім, сприймати ситуацію такою, якою вона є, та звикати до нових реалій. Бо одягнути суспільство в траур — це передусім потішити ворога.Важливо пам'ятати про те, що в тилу життя не зупиняється, але і проявляти повагу та підтримку тим, хто на передовій. Варто не плутати трансляцію в соцмережах радості, яка допомагає впоратися зі стресом, з трансляцією нестримних веселощів, які можуть зачепити за живе інших українців. Саме тут важливо не переходити межу», – каже Ірина.
Зі слів ведучої, святкування та розваги під час війни – це індивідуальна відповідальність кожної людини.
«Часом у захисників виникає відчуття несправедливості, коли це все висвітлюється в соціальних мережах, доки вони сидять у холодних окопах, ховаючись від ворожих снарядів, думаючи, чи взагалі виживуть. Та все ж військові у більшості кажуть, якщо святкування в тилу проходить «з повагою до ситуації в країні», то є цілком прийнятним», – додала Ірина.
Вона поцікавилась у ветерана Євгена Сивопляса його думкою щодо веселощів цивільних в час війни: чи це доречно, чи все ж варто почекати зі святкуваннями?
«У мене був випадок в 23-му році. Я пішов у відпустку на 10 днів і був запрошений на день народження в кафе. Десь через 40 хвилин після початку святкування люди увімкнули музику і почали танцювати... А я розумію, що в цей час хлопці, дівчата, які отримали поранення з турнікетами страждають від болю, стікають кров'ю, чекають на евакуацію. Дехто з них не дочекається цієї евакуації... Я не міг поєднати ці картинки, як так може відбуватися?! Просто ось зламується мозок, бачивши це. І це дуже демотивує», – розповів захисник.
Крім того, Євген вважає, що кошти, які витрачаються на пишні святкування, краще донатити на збори військовим.
«Також демотивує, коли багато коштів витрачається на святкування. Якщо якась заможна сім'я, багате весілля... Розуміючи, що якийсь підрозділ зараз не може зібрати збір на «мавікі», щоб просто спостерігати за ворогом. Ворог наближається, щоб могти дати йому відсіч, зберегти своє життя... Хтось там викидає дурні кошти, а не підтримує наших хлопців. Хочеться, щоб ці свята були скромними... Хочеться, щоб люди раділи, якщо закрився якийсь збір, і показують оцю радість: «Вау круто ми закрили збір на пікап»... Хочеться бачити саме оцю радість або свята саме ось з цього приводу, коли вони сприяють нашій обороні», – наголосив ветеран.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Оголошення
live comments feed...