
20:05, 3 жовтня 2011 р.
На Тернопільщині скажена лисиця напала на 6-місячного бичка
Щороку у світі десятки тисяч людей помирають від сказу. Ця проблема торкається і українців. На Тернопільщині ситуація із захворюванням наразі ще не є критична, - інформує ІНТБ. Але фахівці вже б’ють на сполох. Кажуть: зазвичай носіями цієї страшної недуги є безпритульні собаки, лисиці та рогата худоба.
Як каже начальник обласного протиепізоотичного відділу головного управління ветеринарної медицини Володимир Марків, небезпечним є саме те, що ці тварини найчастіше контактують із людьми.
Володимир Марків: «На сьогоднішній день на Тернопільщині зареєстровано 25 випадків сказу: 9 припадає на лисиць, 7 – на собак, 3 – на котів, 5 – на велику рогату худобу, 1 – на козу».
Спеціалістів лякає те, що у селі Заздрість Теребовлянського району, в одній із агрокомпаній цьогоріч захворіла корова. Підприємство спеціалізується на молочній продукції. Сьогодні фахівці там усе перевіряють та ліквідовують зараження. Також, каже Володимир Марків, стривожив й той факт, що в області вже є випадки нападу скажених лисиць на людей та свійських тварин.
Володимир Марків: «Мав місце нападу лисиці на 6-місячного бичка. Це сталося в білий день на пасовищі. Лисиця накинулась на нього, нанесла покуси в області носового дзеркальця. І, знаєте, такий наш український менталітет: ага, ну вкусила, ну і що, загоїлося, все добре, ніхто нікому нічого не казав. А буквально десь до місяця часу в тварини з'явилася неадекватна поведінка, змінився голос, почалося слиновиділення. Потім та жіночка звернулася до ветеринарного спеціаліста, але, на жаль, зробити щось уже було неможливо».
Окрім того, що скажені лисиці викрадають із людських дворів домашню птицю, вони нападають і кусають людей.
Володимир Марків: «Був узагалі безпрецедентний випадок, коли лисиця забігла в будинок, у кімнату, і нанесла два покуси господині. Не знаю, хто допоміг їй цю лисицю вбити, але її голову доставили в нашу регіональну лабораторію, що на вулиці Князя Острозького. Було підтверджено сказ».
Тварини заражуються сказом через відходи, які люди викидають. Сміття – одна з найбільших причин. У місті основними розповсюджувачами хвороби є безпритульні собаки. Їх кількість збільшується, і вони стають все небезпечнішими.
Володимир Марків: «Я не знаю, чи найближчим часом ця проблема вирішиться».
Головний мисливствознавець Державного лісогосподарського об’єднання ДЛГО «Тернопільліс» Андрій Барабаш каже, що його відомство регулярно проводять обліки диких та хижих звірів, які живуть у лісах, а також видають мисливцям відповідні дозволи на полювання.
Андрій Барабаш: «За цими дозволами протягом 3-х кварталів на Тернопільщині було добуто 8 вовків, 899 лисиць, 1152 бродячі собаки, 157 бродячих котів, 289 сірих ворон, 181 сороку, 220 граків і 79 сойок».
Ветеринари радять: якщо помітили у тварин неадекватну поведінку, необхідно одразу ж звернутися до спеціалістів.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Оголошення
15:04, 16 квітня
39
21:17, 23 квітня
18:01, 20 квітня
122
12:08, Вчора
2
live comments feed...