
Новини компаній
14:16, 25 липня 2019 р.
Штраф за водіння без прав в Україні
Новини компаній
Посвідчення водія - це єдиний документ, який дозволяє на законних підставах керувати транспортним засобом. Якщо у водія немає цього посвідчення, або він відмовляється його пред'явити, його чекає адміністративна відповідальність. Штраф за водіння без прав коливається в залежності від супутніх факторів і може досягати 48 000 гривен.
Від чого змінюється сума штрафів
В українському законодавстві розмір штрафу не стабільний. Закон встановлює тільки рамки, а суддя сам вибирає, яку саме санкцію в цих рамках призначити. У суду немає певних критеріїв збільшення або зменшення розміру штрафу. Виходячи із судової практики в справах про водіння без посвідчення водія судді найчастіше звертають увагу на:
Обтяжуючі обставини (стан алкогольного або наркотичного сп'яніння, вчинення опору при зупинці транспортного засобу правоохоронними органами).
Наслідки, до яких призвела відсутність прав (ДТП, порушення правил дорожнього руху).
Поведінка обвинуваченого в суді (заперечення провини або каяття).
Причина відсутності прав (вони не оформлені взагалі, забуті вдома, загублені, або водій просто відмовився їх надати на вимогу правоохоронців).
Чи притягувався раніше водій за цією статтею чи по аналогічним статтям.
Для того, щоб зменшити суму штрафу, водієві потрібно відразу ж зізнатися правоохоронцям у відсутності прав, аргументовано пояснити причину, а в суді щиро покаятися і погодитися з санкцією. Крім цього, краще буде звернутися за онлайн-консультацією юриста.
Відповідальність за водіння без прав
Відповідно до норми Адміністративного кодексу України, законом карається будь-яка відсутність прав. Відсутністю прав вважається:
Повна відсутність прав у громадянина (ніколи не отримував).
Втрата прав.
Випадок, коли водій не має прав при собі, але вони не втрачені і не вкрадені.
Крадіжка прав.
Не пред'явлення прав на законну вимогу правоохоронних органів.
Санкції варіюються в залежності від супутніх обставин. Штрафи починаються від 25 до 50 неоподатковуваних податком мінімумів доходів громадян (нмдг).
За керування транспортним засобом особисто без прав - штраф від 25 до 50 нмдг.
За керування транспортним засобом людиною, яка ніколи не отримував права, або при передачі керування транспортним засобом людині, яка не має прав - штраф від 30 до 35 нмдг.
За керування транспортним засобом після вилучення прав за рішенням суду - штраф від 30 до 50 нмдг.
Ці санкції не використовуються по відношенню до водіїв, які навчаються керуванню транспортним засобом в установленому законом порядку. Навчання має відбуватися на автомобілі з відповідними відмітками на ньому. На передньому пасажирському сидінні повинен знаходитися кваліфікований інструктор, який може взяти керування транспортним засобом на себе в разі надзвичайної ситуації.
Як відновити права після втрати
Якщо права були вкрадені або втрачені, водій може відновити їх у сервісному центрі МВС без повторного проходження атестації. На час відновлення йому буде видана тимчасова заміна.
Правила для відновлення втраченого в межах країни або за кордоном, а також викраденого посвідчення ідентичні. Онлайн юрист в Україні допоможе розібратися у всіх нюансах.
У відділення МВС подається пакет документів:
Паспорт громадянина України або документ, який його замінює (вид на проживання, довідка про втрату паспорта).
Копія довідки про реєстраційний номер облікової картки платника податків або документа, який його замінює в разі, якщо довідка не була отримана з релігійних причин.
Довідку з поліції (якщо посвідчення було вкрадено).
Медичну довідку про те, що водій може продовжувати керувати транспортним засобом.
Після подачі заяви і пакета документів у органів МВС є місяць для того, щоб відновити водійське посвідчення. В цей термін входить час пересилань і перевірки поданих водієм даних.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Оголошення
live comments feed...